בגאצקיס פוטר, אריק שיבק מונה למאמן מכבי תל אביב

אחרי עוד הפסד מביך, הנהלת הצהובים החליטה להיפרד מהלטבי. המחליף הסכים להגיע ללא תנאים מוקדמים וחתם עד לסוף העונה. ב-14:00: יוצג במסע"ת לקראת הפלייאוף

רועי גלדסטון  16.05.17 - 11:00
תחילת כתבה

עוד זעזוע צהוב. פרסום ראשון: מכבי ת"א התכנסה הבוקר (שלישי) לישיבת הנהלה והחליטה לפטר את איינרס בגאצקיס, כפי שפורסם אמש לראשונה באתר ערוץ הספורט. כחצי שעה לאחר מכן, אריק שיבק מונה למחליפו אחרי שסגר את כל הפרטים עם שמעון מזרחי ודייויד פדרמן ויהיה המאמן החמישי העונה על הקווים בהיכל.

המאמן לשעבר של ראשל"צ, יאמן את הקבוצה עד תום העונה, לאחר שלא הציב תנאים מוקדמים. מוקדם יותר, פנתה ההנהלה לשרון דרוקר שסירב להצעה. שיבק יוצג מאוחר יותר במסיבת עיתונאים חגיגית לרגל פתיחת הפלייאוף במלון הילטון בת"א.

בגאצקיס שהחליף בדצמבר את רמי הדר דירדר את הקבוצה מבחינת התוצאות וסיים את הקדנציה הקצרה עם 18 ניצחונות מול 23 הפסדים בכל המסגרות. את עונת היורוליג מכבי ת"א סיימה בתחתית ובמאזן מאכזב של 10 ניצחונות מול 20 הפסדים. הקבוצה סיימה את הליגה הסדירה בקושי במקום הרביעי, עם 8 הפסדים ב-10 המשחקים האחרונים.  הלטבי הוא המאמן השלישי העונה שמסיים את תפקידו במועדון.

ההשפלה באשדוד הביאה לסוף דרכו של בגאצקיס
אם זה היה תלוי ביו"ר מכבי ת"א שמעון מזרחי, בגאצקיס היה מפוטר כבר אתמול. במחצית הוא ודייויד פדרמן שוחחו באזור חדרי ההלבשה באשדוד. הם נראו נסערים. מאוחר יותר יאמר גורם בסביבת מכבי שכבר אז תוכן השיחה עסק בצורך לפטר את בגצקיס כבר אמש. מזרחי 'התיישב' על האוזן של בגאצקיס ודרש הסברים במחצית. זה קרה על ספסל הקבוצה, מול כולם.

מזרחי רותח. הוא לא רצה אפילו לחכות כדי שיהיו רחוקים מעיניהם של כולם כדי לדרוש את אותם הסברים. בין הרבע השלישי לרביעי הוא קם ממקומו, מחא כפיים וניסה לעודד את השחקנים. כלום לא עזר. הקבוצה במוות קליני. בסיום המשחק הוא נראה משוחח עם דובר הקבוצה ניצן פררו.

הבעיה המרכזית של הבעלים במכבי היא לאו דווקא זכייה או אי זכייה באליפות. הבעיה היא שלפי מצב העניינים, לצהובים אין שום סיכוי לעבור את בני הרצליה, שניצחה את הצהובים 3 פעמים העונה בסדרה, וכשהם היו פסע מאיבוד הביתיות בפלייאוף בליגה הישראלית.

דבר אחד ברור: אמנם איינרס בגאצקיס הוא לא מקור הבעיות של מכבי ת"א העונה, אבל מאמן אחר ומתאים יותר לסיטואציה היה מוציא יותר מה-14:40 שהראה לוח התוצאות במהלך המשחק, ומה-70:80 בסיום. מול מכבי אשדוד בחוץ, כשלמארחים אין על מה לשחק, צריך להזכיר.

הקפטן גיא פניני התייחס להתבזות במחצית הראשונה באשדוד, במהלכה פיגרה מכבי כבר ב-26 נקודות: "זה קורה, ראיתם על המגרש, קבוצה אחת הגיעה עם יותר אנרגיות מאיתנו, קודם כל כל הכבוד להם, הם שיחקו בצורה מאומנת כל העונה. מגיע להם כל הכבוד".

לקראת הסדרה מול הרצליה אמר: "אני חושב שאנחנו יכולים וצריכים לעבור את הסדרה, אנחנו מאוד מעריכים את הרצליה, הם באמת ניצחו אותנו שלוש פעמים, הגיע הזמן שאנחנו נתחיל בניצחון אחד. כל המספרים נכונים, אבל כרגע הכל מתאפס. בפלייאוף כולם מתחילים מאותה נקודה, בעצם לא אותה נקודה כי לנו יש יתרון ביתיות. מעכשיו כולנו צריכים להגיע לכל משחק כמו גמר גביע, כל הקבוצה צריכה להיות מעורבת מהספסל על המגרש, להיות ביחד ודברים טובים יקרו".

לגבי המצב המנטאלי בקבוצה הוסיף פניני: "כולנו רוצים, כולנו באותה סירה וכולנו רוצים לשנות את מה שקורה על המגרש ולכולם יש את הכוונה הטובה ואני מקווה שעכשיו יש לנו חודש ימים לבוא ולעשות את הכל על המגרש לקחת את האליפות הזו".