ליגת העל 2021/2022
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל ירושלים 13 0
2 הפועל חולון 13 0
3 מכבי ת"א 13 0
4 בני הרצליה 13 0
5 גליל עליון 13 0
6 נס ציונה 13 0
7 הפועל ת"א 13 0
8 הפועל חיפה 12 0
9 גלבוע גליל 13 0
10 הפועל אילת 14 0
11 הפועל ב"ש 12 0
12 ראשון לציון 12 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המנהלת תדון בקיום הפיינל פור בחיפה

פרסום ראשון: דירקטוריון מנהלת הליגה יתכנס בשבוע הבא ויארח את ראש עיריית חיפה. האפשרויות: קיום אחד מחצאי הגמר ברוממה. עוד על סדר היום: דיון על כמות היורדות והעולות מהלאומית, וסיבוב נוסף בקרב עם השופטים

רועי כהן
רועי כהן  23.11.17 - 09:35
תחילת כתבה

הפיינל פור בדרך לפיצול? מנהלת הליגה תערוך בשבוע הבא ישיבת דירקטוריון שאליה יוזמן גם ראש עיריית חיפה יונה יהב. על סדר היום - דיון על מיקום משחקי חצי גמר הפיינל פור ואפשרות לקיום אחד מחצאי הגמר בהיכל רוממה שבחיפה.

אפשרות פיצול משחקי חצי הגמר עלתה כבר בסוף העונה שעברה. יהב פנה לשרת הספורט מירי רגב והתלונן על כך שלמרות שאולמות כדורסל גדולים נבנו ושופצו בחולון ובחיפה, האירועים הגדולים של ענף הכדורסל - גמר הגביע והפיינל פור - עדיין נערכים רק בירושלים או בתל אביב. כעת יהב מוזמן בעצמו לישיבה, שתיערך ביום שלישי הבא.

במכתב התלונה שהעביר יהב לשרה רגב בחודש מרץ השנה כתב: "אני יכול להבין החלטות שיש מאחוריהן שיקולים כלכליים, אך משמעות ההחלטה הינה להדיר לחלוטין את כל חלקה הצפוני של מדינת ישראל... אודה לך אם תראי לנכון להתערב באופן אישי בהחלטה המקוממת, ותנחי את מנהלת הליגה לפעול לטובת התרבות והספורט בישראל כולה".

למעשה, המנהלת הזמינה את יהב לישיבה כפועל יוצא ממכתב זה, ולא מרצונה החופשי. במנהלת מתכוונים לשמוע את טיעוניו של ראש עיריית חיפה אך ההערכה היא כי הדרך לפיצול הפיינל פור עדיין ארוכה. אם משחקי חצי הגמר אכן יפוצלו, במנהלת מעדיפים לפצל את הימים ולא את האולמות, כך שהאירוע כולו עדיין ייערך באותו אולם אך בימים שונים.

באותה ישיבה הדירקטוריון צפויה לעלות לסדר היום גם בקשת איגוד הכדורסל לדון בכמות העולות לליגת העל. גם בנושא זה מפעילות קבוצות הלאומית לחץ גדול על מנהלת הליגה, ומי שייצג את הלאומית בדיון יהיו יו"ר הלאומית עוגן יוחננוב ויו"ר עירוני קרית אתא נפתלי בנטוב. בלאומית לוחצים להגדיל את מספר העולות והיורדות ל-2 במקום קבוצה אחת בלבד כיום, וההערכה היא שקבוצות רבות במנהלת יתנגדו למהלך.

נושא נוסף שיידון בדירקטוריון הוא סוגיית השופטים. רק אתמול נרשמה עליית מדרגה נוספת בהאשמות ההדדיות בין המנהלת לבין איגוד השופטים, ולא ברור כיצד יפעלו במנהלת כדי לנסות להחיל את ההצעות שהעלו, כמו הגברת מספר הפעמים שבהם השופטים יבדקו מהלכים במוניטור, שכן פיב"א מגדירה בחוקיה מתי אפשר לעשות שימוש בכלי זה.

בדיון ישתתפו לראשונה שלושה נציגי הציבור שאושרו כחברים בדירקטוריון: המאמן משה ויינקרנץ, מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד, ועו"ד דני בירן, לשעבר יו"ר מועצת המנהלים של חברת היכלי הספורט. תקופת כהונתם של הדירקטורים מוגבלת לעונת משחקים אחת.