רייס: "עוד ניצחון". הרוש ייעדר כשבועיים

כוכב חולון לא מתרגש מה-89:93 בהיכל. פניני בספק למורסיה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  11.12.17 - 08:43
תחילת כתבה

עובר אורח שהיה נקלע אתמול (ראשון) ליציאות משערי יד אליהו יכול היה לחשוב שהפועל חולון חוגגת אליפות. גיא פניני הונף על הכתפיים ועשרות אוהדים שרו כמעט לכל השחקנים וגם למאמן דן שמיר מחוץ להיכל, לאחר ה-89:93 על מכבי תל אביב. אפשר להבין אותם - הם חזו אתמול במשחק השיא של הקבוצה שלהם, שהמשיכה בתקופה הפנטסטית שלה עם ניצחון ליגה שביעי ברציפות, שנתן את החותמת הסופית לכך שהעונה, באמת אפשר לעשות משהו מיוחד.

״צריך להוריד את הכובע בפני השחקנים״, סיכם דן שמיר. ״יש לנו קבוצה שמתחילה להבין שאם היא תשחק ביחד, יש לה פוטנציאל לעשות דברים גדולים״. טיישון תומאס הוסיף באותו נושא: ״זו הצהרה עבורנו כקבוצה. זה שבאנו לכאן וניצחנו זה מראה שאנחנו יכולים להתמודד עם כל קבוצה״.

אבל לצערה של חולון, גם הבוקר היא צריכה להתמודד עם בעיית פצועים. שלומי הרוש פונה אמש לבית החולים בשל שבר באפו והוא צפוי להיעדר בין שבועיים לשלושה. גיא פניני, שסובל ממתיחה במפשעה, ביקש שלא לסכן את עצמו במחצית השנייה, ייבדק במהלך היום ורק אז יתברר האם יהיה כשיר למשחק החשוב מול מורסיה בליגת האלופות בעוד יומיים.

גם גלן רייס סבל מכאבים בברכו ועזב את ההיכל כשהוא עם קרח על המקום הכואב. הוא יעבור בדיקות במהלך היום. ״יש לנו הרבה פצועים, אבל אלו דברים שקורים באופן טבעי בעונה, במיוחד כשמשחקים פעמיים בשבוע, אבל לא נשתמש בזה אף פעם כתירוץ״, אמר שמיר.

אפרופו רייס. גם אתמול, הפורוורד ששינה מקצה לקצה את העונה של חולון היה מצוין עם 28 נקודות: ״בכמה מהקבוצות הקודמות שהיו לי הייתי המנהיג על המגרש, זה תפקיד שאני מרגיש נוח איתו״.

כשנשאל אם הוא מבין מה זה לנצח את מכבי תל אביב בהיכל, ענה בכנות: ״אני לא באמת מבין כמה הניצחון הזה גדול, זה כמו עוד ניצחון רגיל עבורנו. הם קבוצה מאוד מוכשרת. אנחנו מרגישים שאנחנו שייכים לטופ של הליגה״.

עוד שחקן שזכה למחמאות מקיר לקיר היה תמיר בלאט, ששוב, לקח על עצמו הרבה אחריות ברגעי ההכרעה. ״תמיר היה צריך להרים את התרומה שלו בוואקום שנוצר״, התייחס שמיר לרכז נבחרת ישראל. ״מה שהכי חשוב זה שהוא מאמין בעצמו״.

כבר בעוד יומיים, כאמור, מחכה לחולון צומת דרכים באירופה מול מורסיה, במשחק שהועתק לבית מכבי בשל חג החנוכה בהיכל טוטו בעיר. ״זה משחק חשוב לא פחות״, אמרו במועדון, שם בנוסף היו מרוצים מאוד מכמות הקהל אמש ביד אליהו - 1,200 אוהדים.