מכבי ת"א הציעה 1.7 מ' דולר למייק ג'יימס

הצהובים מחפשים כוכב על: לגארד הצעה גבוהה יותר ממילאנו

רועי כהן
רועי כהן  26.06.18 - 08:16

תגיות: מייק ג'יימס

תחילת כתבה

מכבי ת"א לא מוותרת על מייק ג'יימס: אמש (שני) הגארד הנחשק הודה בטוויטר שקיבל הצעה ממכבי ת"א, כפי שפרסמנו כאן לראשונה, וכן מאולימפיה מילאנו. כעת אנו חושפים פרטים נוספים מאחורי העסקה הנרקמת, ומדובר בסכומים אסטרונומים במונחים של מכבי ת"א.

הרעיון במכבי הוא לבנות את כל הקבוצה סביב מגה סטאר אחד. זו הסיבה שלפני כשבועיים הקבוצה פנתה לבראד וונאמייקר, שככל הנראה יחתום בבוסטון, וזו הסיבה לפנייה לג'יימס. על פי גורמים המעורים במגעים, מכבי ת"א מוכנה לשלם לג'יימס סכום גבוה מאוד של 1.7 מיליון דולר לעונה. הבעיה: מילאנו של סימונה פיאניג'אני מוכנה להתחייב בפני ג'יימס על חוזה לשלוש שנים בגובה של כ-6.2 מיליון דולר לכל התקופה.

באופן מסורתי, במכבי נמנעו לשלם סכומי עתק בסדר גודל כזה, אך חוסר ההצלחה ביורוליג בשנים האחרונות שינה משהו בדרך החשיבה של המועדון, והקונספט שמנסים לבנות העונה במכבי הוא שחקן על בעמדת הגארד, וסביבו צוות מסייע לוחם ורעב. הרעיון הזה יכול להסביר את החתמתו של קנדריק ריי, בסכום נמוך יחסית של 250 אלף דולרים, ואת השיחות עם אנג'לו קלויארו בשכר המוערך בכ-400 אלף דולרים, שהם כ-100 אלף פחות ממה ששילמו לדשון תומאס על אותה עמדה. מכבי שלחה חוזה לקלויארו וכעת הוא מתלבט בין הצהובים לבין ולנסיה הספרדית שירדה השנה ליורוקאפ.

במקביל, השיחות עם ג'רמי פארגו נמשכות. אם לשפוט על פי ציוץ משלשום של טייריס רייס, חברו הטוב של פארגו, ייתכן שהמגעים הגיעו למבוי סתום. רייס צייץ: "אתה לא יכול להצליח אם בכל שנה אתה מחליף כמעט את כל הקבוצה". בזמן שאוהדי מכבי ת"א ברשת סברו כי הציוץ עלה ככל הנראה ברמיזה למכבי על כך שהיא לא מצליחה להגיע לעמק השווה עם פארגו, רוב התגובות לציוץ היו מצד אוהדי ברצלונה שחשבו שהציוץ נמתח כביקורת על המועדון מקטלוניה, שבו רייס שיחק בעבר.