חוזרת בה. מכבי תל אביב הקפיאה את תוכנית הפיצול

למרות ההכרזות החוזרות ונשנות על חלוקה לשתי קבוצות שישחקו במקביל ביורוליג ובליגה, הצהובים התקפלו. "נמתין לתוצאות הדיונים. מאמינים שכולם פועלים למטרה זהה"

רועי כהן
רועי כהן  24.08.18 - 10:08
תחילת כתבה

הבטחות לחוד ומציאות לחוד. אחרי ההכרזות ההולכות ונשנות מצד מכבי תל אביב כי תעמיד שתי קבוצות שיתחרו במקביל בליגה וביורליג, היום (שישי) היא חזרה בה ובגדול. האלופה הישראלית הודיעה שהחליטה להקפיא את תוכנית הפיצול ונכון לעכשיו סגל אחד בלבד ירוץ העונה בשני המפעלים.

ארבעה וחצי חודשים עברו מאז מכבי ת"א הכריזה על שאיפותיה לבצע את המהלך המהפכני שהיה אמור לצאת לדרכו בעונה הקרובה. מצגות הסברים הוכנו על ידי דוברות המועדון ובמנהלת הליגה נערכו לאפשרות, אבל בסופו של דבר הצהובים התקפלו.

"ב-8.4.2018 מכבי תל אביב יצאה בהודעה על החלטתה לפצל את הקבוצה ל-2 סגלים, סגל לליגת העל וסגל ליורוליג. הסיבות שהובילו להחלטת הפיצול הוסברו במפורט במפגש עם אנשי תקשורת שהתקיים בהיכל המכבים, והוסברו במצגת שהוכנה על ידי המועדון על מצב החוקים והכללים שקיימים בליגה הישראלית והפערים הקיימים בהשוואה לליגות המובילות באירופה. אותה מצגת הופצה ברבים כדי להסביר את המהלך", נכתב בהודעה הרשמית.

"בהנחת היסוד להחלטה, כפי שהוסבר בעמוד 21 באותה מצגת, נאמר: 'מכבי נאלצה להשלים עם העובדה כי המגבלות הקיימות בישראל יישארו בתוקף בצורה כזו או אחרת'. בנקודת הזמן הנוכחית בוצעו מספר שינויים, כגון ביטול החוק הרוסי החל מהעונה הבאה, שינויים במכסת הזרים וכן הקמת ועדת שרעבי, שיש לכבד את הדיונים שעדיין מתקיימים במסגרתה. בנוסף, מתקיימים דיונים במסגרת מנהלת הליגה בכל הקשור לתקנות והמגבלות השונות שבאחריותה. בנסיבות אלה, יהיה זה נכון להערכתנו להמתין לתוצאות הדיונים השונים מתוך אמונה כי כל הצדדים פועלים למען מטרה זהה – טובת הכדורסל הישראלי. לפיכך, בשלב זה, הוקפאה ההחלטה מיום ה-8.4.2018".

במהלך החודשים האחרונים, אנשי מכבי ת"א הכריזו פעם אחר פעם כי הפיצול יעמוד על כנו. גם אחרי הזכייה באליפות דייויד פדרמן טען: "נמאס לנו מהמגבלות מהעובדה שבישראל לא משחקים כמו מדינה נורמלית באירופה. אין אף מדינה שיש בה תנאים כמו פה. אמרתי לניר אלון שהפתרון שלו לא טוב. הפיצול? אנחנו עומדים מאחורי ההחלטה שלנו בנוגע לפיצול. בינתיים, שום דבר לא השתנה. איך שלא תהפוך את זה, גם אם תביא שחקנים מצויינים, אתה לא יכול לשחק פה עם אותה קבוצה בשני המסגרות".

גם שמעון מזרחי סיפר בראיון לערוץ הספורט על התוכנית והבהיר שזה לא יפגע בליגה: "עשינו מהלך שאנחנו מאוד מקווים שיצליח. המסע שהתחלנו פה הוא לא נגד מישהו ולא התרסה, אלא ניסיון לראות אם ניתן לשפר את הביצועים. בכל מקרה, אנחנו לא זונחים את המטרות בליגה המקומית. אנחנו נמצאים בשנת 2018 ומתמודדים עם עוד 15 קבוצות ביורוליג. עוד שנתיים תהיינה 18 קבוצות במפעל ויהיו יותר משחקים בשבוע. לכן קבוצות באירופה ילכו לפתרון כזה".