"לא שרדתי במכבי. אני לא שייך לעלית של המאמנים"

התחביב החדש ("האוויר בב"ש הכי נקי"), התקופה בהפועל ת"א ("הגעתי עייף. העבודה הכי פחות טובה שעשיתי") והאמת הפרטית ("לא הייתי מבוקש בארץ. אני לקראת סוף קריירת האימון שלי"). רמי הדר כמו שעוד לא שמעתם. צפו בראיון גלוי לב מתוך: 'חמישיות'

גיא לוינקרון, "חמישיות"  06.12.18 - 12:32
תחילת כתבה

(צפו בכתבה מתוך "חמישיות")

אחרי שכבר הגיע לפסגות הכדורסל הישראלי ואימן את מכבי תל אביב, רמי הדר לקח כמה צעדים אחורה ומצא את עצמו מחדש דווקא אצל העולה החדשה הפועל באר שבע.

בראיון גלוי לב לתכנית "חמישיות" הוא מספר על התחביב החדש, התקופה כמאמן התל אביביות והאמת הפרטית שלו. "ניסיתי הרבה דברים וזה תפס אותי, אני נהנה מהשקט ומהלבד", הוא מספר על החיים כמאמן הפועל באר שבע. "הרגשתי שאני רוצה להתנתק כי לפעמים הניתוק הוא מכשיר מצוין ובסופו של דבר אנחנו צריכים להרגיש טוב עם עצמנו".

"אני מתאר לעצמי שאני נמצא לקראת סוף הקריירה שלי כמאמן", הודה הדר. "לא חושב שזה מקצוע שאוכל לעסוק בו עוד הרבה שנים. אני צריך להיות אמיתי - לא הייתי סופר מבוקש בארץ. באר שבע זה אחד האתגרים הכי מעניינים שהיו לי בכדורסל".

תאמינו או לא, אבל בגיל 52 הדר קיבל, לראשונה בקריירה, הזדמנות לבנות קבוצה בעצמו בליגת העל. "אני חושב שבמשך השנתיים האחרונות, כולל ברומניה, הבנתי שאני צריך לעבוד עם אנשים, או לפחות עם הרוב של הקבוצה שמוכן לקבל סמכות ללא עוררין". על הטענות שהוא קשוח: "קשוח? אני חושב שאני ענייני. אני אומר דברים בפנים. ברור לי שאני לא הדמות שמתחברים אליה בקלות, אבל אני הולך בדרך שלי".

הדר הוא גם המאמן היחיד בהיסטוריה שהדריך את מכבי תל אביב והפועל תל אביב באותה עונה. "להפועל הגעתי די עייף, זו העבודה הכי פחות טובה שעשיתי בהיסטוריה", הוא הצהיר. "לא הגעתי מוכן מבחינה נפשית". כשנשאל על הכישלון במכבי, גם כאן הדר לא חשש להודות: "בסופו של דבר התוצאות מדברות. עובדתית - לא שרדתי".

איפה נראה אותו בעוד חמש שנים? כנראה שלא בכדורסל: "מתישהו מגיע שלב שכבר קשה לסגור את פער הגיל שלך לעומת שחקנים, אלא אם אתה שייך לעלית של העלית ואני לא חושב שאני שם".

הדפס