הפועל ת"א הודיעה: רפי מנקו שוחרר

כפי שפורסם בערוץ הספורט, הפורוורד לא ימשיך באדום

עמרי מנהיים  05.12.18 - 19:49
תחילת כתבה

סוף הדרך. רפי מנקו סיים את דרכו בהפועל ת"א ויצטרך למצוא קבוצה חדשה, כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט.  פורוורד נבחרת ישראל משלם את המחיר של המהפכה בסגל - לאחר הקבוצה צירפה לאחרונה את ג'רל מקניל ואת ריצ'ארד האוול, מה שהכביד על התקציב והביא לכוונה לשחרר את אחד השחקנים הבכירים. יש לציין כי המהלך נעשה ביוזמת ההנהלה של האדומים, כאשר הצוות המקצועי לא נתן את ברכת הדרך למהלך.

מהקבוצה נמסר: "כבר לפני כשלושה שבועות נפגשה ההנהלה עם רפי מנקו וסוכנו ומסרה להם כי לטובת הצדדים, על השחקן לעבור לקבוצה אחרת. באותן שיחות גם נמסר לשחקן וסוכנו כי יש קבוצות אשר מעוניינות בשירותיו.  השחקן וסוכנו סירבו לקבל את ההצעה, ובשבוע האחרון החליטה הנהלת הקבוצה, להודיע לשחקן כי אינה נזקקת לשירותיו יותר".

כעת, בהפועל ת"א ירצו למצוא למנקו קבוצה שתישא בחלק משכרו. עם זאת, עוד בשימוע שנערך לו, מנקו טען שהוא רוצה להישאר וכרגע לא ברור אם ירצה ללכת לקבוצה שהיא, על הנייר, פחות טובה. ברמת העקרונית, מנקו יוכל "להישאר בבית" ולקבל את מלוא שכרו מהפועל, אבל במועדון מעריכים כי בסופו של דבר הוא ירצה למצוא קבוצה חדשה. כזכור, כבר היו מגעים ראשוניים עם אשדוד לגבי מנקו.

עוד הוסיפו בהפועל: "חשוב לנו להדגיש, שהפועל ת"א תעמוד בהתחיבויותיה לשחקן. אנחנו מעריכים ואוהבים את רפי, אולם צעד זה הוא חלק הכרחי מהשינויים עליהם הוחלט על מנת לעמוד ביעדים שהצבנו לעצמנו בפן המקצועי והכלכלי. ברור לנו שצעד זה יעורר עלינו ביקורת, אך אנו נחושים לעשות את מה שלדעתנו הוא הטוב ביותר עבור הפועל ת"א. אנחנו מקווים שבימים הקרובים תושלם העברתו של רפי לקבוצה אחרת לטובת כל הצדדים".

מנקו, שהגיע להפועל ת"א בעונה שעברה והיה אחד השחקנים הבולטים בהעפלה ההיסטורית שלה לפיינל פור, קלע העונה 6.9 נקודות, הוריד 2.9 ריבאונדים ומסר 1.9 אסיסטים ב-22.4 דקות בממוצע למשחק.