הפסד באשדוד צפוי להביא לפיטוריו של פרנקו

מאמן הפועל אחרי חולון: אין חיבור, שחקנים שוכחים תרגילים

ניר קפלן
ניר קפלן  21.12.18 - 17:11
תחילת כתבה

הפועל חולון התאוששה משני הפסדים רצופים בכל המסגרות כאשר היום (שישי) גברה די בקלות 74:92 על הפועל ת"א. בעוד הקבוצה של דן שמיר עלתה לפחות זמנית למקום הראשון בטבלה של ליגת ווינר, החבורה של דני פרנקו בצרות עם הפסד שמיני העונה, שעשוי בסיום המחזור לדרדר אותה למקום האחרון.

במועדון מתחילים לאבד את הסבלנות, גם בגלל ההפסדים וגם בגלל היכולת החלשה שמפגינה הקבוצה, שנקלעת לפיגור גדול כבר בתחילת המשחק והפסד ביום שלישי מול מכבי אשדוד/באר טוביה צפוי להביא לסיום דרכו של דני פרנקו בקבוצה.

"חולון היו הרבה יותר טובים, ואנחנו לא היינו מספיק אגרסיבים", הודה פרנקו בסיום. "זה מרגיש דומה למשחק עם נהריה. אנחנו נראים לא מחוברים מספיק, ושחקנים שוכחים תרגילים. במחצית הראשונה עשינו לחולון חיים יותר קלים, ושילמנו על זה. אנחנו בנינו להם את התקפות המעבר. כל קבוצה תעניש אותך".

"אנחנו צריכים למצוא מה זה הפועל ת"א העונה. אנחנו צריכים להכניס כל הזמן אנשים חדשים. אנחנו צריכים שבוע-שבועיים לסדר הרכב מסויים. אנחנו צריכים לבנות את עצמנו בתור קבוצת כדורסל. גם השחקנים הם בני אדם, וכל הרעש משפיע עליהם ואנחנו צריכים לדעת לנטרל את זה. עשינו דברים טובים ואיבדנו את זה. צריך לבנות את הלכידות ועם הסגל הזה, צריך למצוא את זה מחדש. זה לא לעניין שיש פה קבוצה חדשה כל כמה ימים".

"הפועל ת"א שאני רוצה לראות היא לא קבוצה שסופגת יותר מ-90 נקודות. כששיחקנו טוב הבאנו שיניים וציפורניים. אנחנו לא יכולים להיכנס לבור עם נאיביות של מהלכי הגנה".

גם בצד המנצח לא הכל ורוד לגמרי, אחרי שבמהלך המשחק היום נרשם אירוע לא שגרתי עם קאליף וואייט. חילופי צעקות בין הכוכב של חולון למאמן דן שמיר במהלך הרבע השלישי הובילו לכך שהגארד לא חזר לשחק, ואף לשבת בצד במהלך פסקי הזמן ולא להיות מעורב.

המאמן התייחס לעניין: "היה מהלך של ריצה, הוא היה יכול לעשות משהו יותר טוב. לכל שחקן יש הרבה קרדיט, בטח למובילים. אנחנו עושים את מה שנכון. היינו צריכים לשחק בלעדיו, זה הלך, אז למה להפריע".

שמיר הוסיף: "ניצחנו את המשחק עם השלשות. אני מהדור שזה לא היה ככה. זה בהחלט מסדר לך הרבה דברים במשחק. באנו בסוף של שבועיים עמוסים, עם פציעות כאלה ואחרות והייתה תגובה טובה של הקבוצה. שמרנו טוב, הגבלנו את שחקני המטרה שלהם. ניצחון קבוצתי יפה".

"לקורי יש אופוזיציה בציבור שלנו. אני מאוד אוהב אותו. כל שחקן וכל קבוצה נמדד ביציבות. לא כל יום קורי קולע 25. אני אוהב שחקנים שעושים את הדברים הנכונים, והוא אחד כזה. אנחנו כקבוצה כאלה. אנחנו צריכים להביא את זה כל יום. כשכולם יביאו את זה ביחד, נהיה קבוצה טובה".

לקראת ירושלים אמר: "זו קבוצה מאד מוכשרת. צריכים להיות מוכנים להמון ניואנסים. נצטרך לעשות את הדברים הקטנים כמו שצריך כדי לכוון את המשחק לאן שאתה רוצה. זה יהיה משחק טעון".