קטש: "אליהו יחזור אחרי עוד שבוע אימונים"

סוגיית הקפטן ששב להתאמן, אך לא רשאי לשחק, מסעירה את י-ם

רועי כהן
רועי כהן  13.01.19 - 08:47
תחילת כתבה

בהפועל ירושלים הלכו אתמול (שבת) לישון ברגשות מעורבים. מצד אחד רשמו עוד ניצחון ליגה אחרי שהציגו יכולת משכנעת ברוב המשחק, אבל מצד שני, ולא בפעם הראשונה העונה, שמטו יתרון מבטיח של 20 נקודות הפרש וכמעט איבדו את המשחק לקאמבק יפה של נס ציונה ברבע הרביעי.

בבירה דווקא לוקחים את שמיטת היתרון לכיוון חיובי, מכיוון שהם לבסוף יצאו עם ניצחון אבל קיבלו נורת אזהרה לגבי מה שהם צריכים לתקן. "זה הכדורסל", אמר קטש בסיום, "אנחנו לא משחקים נגד עצמנו והקאמבק היה של קבוצה עם כישרון ואנחנו צריכים ללמוד איך להישאר רגועים ולא להכריח דברים, זה השיעור שלנו. אני כבר מזהה התקדמות מהמשחק נגד ראשל"צ כי גם שם הכדורים שלנו לא נכנסו ושם לא ידענו איך לפתור את זה, היום כן ידענו".

קטש המשיך: "לדעת לנצח משחק אחרי קאמבק זה לא פשוט, שמיטת היתרון היא לאו דווקא דבר שלילי כי זו עוד חוויה שהקבוצה יכולה ללמוד ממנה. חשוב מאוד שקיבלנו חזרה את כריס ג'ונסון ודשון באטלר ביחד, הם שניהם כוח גדול, נותנים לנו הרבה באלאנס, נותנים גודל בהגנה ובמובן מסוים המנהיגים השקטים שלנו".

מעל הכל נותרה סוגיית ליאור אליהו עם לא מעט סימני שאלה, למרות ההודעה הרשמית לפני המשחק שלפיה התקיימה בין הקפטן למאמן עודד קטש "שיחה ברוח חיובית". האווירה סביב סוגיית אליהו מוסיפה אי שקט במועדון. ההחלטה לאפשר לו להתאמן אך לא לשחק היתה של קטש, ומבחינת אליהו, הוא מוכן לחזור לפעילות מלאה באופן מיידי.

קטש העדיף שלא להסביר מה עומד מאחורי ההחלטה המעט תמוהה לאפשר לקפטן לחזור לאימונים אבל בפועל להשעות אותו משני משחקים נוספים - מזה של אמש ומהמשחק נגד פואנלברדה ביום שלישי: "זו ההחלטה שקיבלנו כמועדון. היתה שיחה באמת טובה, אבל הדרך הנכונה לשלב את ליאור בחזרה ובצורה יותר טבעית היא אחרי עוד שבוע של אימונים. ככה אנחנו חושבים וזו ההחלטה שקיבלנו וכך יהיה".

הדפס