שיבק מונה למאמן הרצליה, חתם לעונה וחצי

המאמן חוזר לקדנציה שלישית במועדון ויחליף את ברקוביץ': "מגיע למקום שאני מכיר"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  31.01.19 - 14:00

תגיות: בני הרצליה

תחילת כתבה

בני הרצליה הודיעה היום (חמישי) על מינויו של אריק שיבק למאמן הקבוצה. המאמן הוותיק, שחוזר לקדנציה שלישית במועדון המשרון, נענה לפנייתו של הבעלים לני רקנאטי, וחתם על חוזה לעונה וחצי.

שיבק יהיה המאמן השלישי העונה של הקבוצה אחרי שהחל את העונה גשפר פוטוצ'ניק הסלובני ועופר ברקוביץ' שפוטר אחרי שבועיים בלבד בתפקיד בגלל אי הסכמות בנוגע לרכש. כזכור, שיבק הוא זה שהשאיר את הקבוצה בליגה בעונה שעברה, וחוזהו לא הוארך בקיץ.

אריק שיבק אמר עם מינויו: "אני חוזר למקום שאני מכיר וברור לי שהמצב מצריך מאמץ משותף של כל הגורמים כדי להחזיר את הקבוצה למסלול של ניצחונות". רקנאטי הוסיף: "בני רב-בריח הרצליה יקרה ללבי ואין לי ספק כי אריק הוא האיש הנכון במקום הנכון להוציא את הקבוצה לדרך המלך".

שיבק בן ה-62 הוא אחד המאמנים הוותיקים והמוערכים בכדורסל הישראלי. הוא התחיל את הקריירת האימון שלו עוד ב-1983 במכבי נתניה ואימן, בין השאר, את נבחרת ישראל וגם את האדומים ב-2002/3. ב-2017 מונה לראשונה למאמן מכבי ת"א, אך לא הצליח להוביל אותה לזכייה באליפות ועזב אחרי תקופה קצרה. בארון התארים שלו זכייה באליפות היסטורית עם מכבי ראשל"צ ועוד שלוש זכיות בהולנד ושני גביעים בבלגיה.