דיון הפועל ת"א הסתיים. העונש בשבוע הבא

האדומים מחכים להחלטה עקב התנהגות הקהל בדרבי ומול אשדוד. ידידיה רפפורט: "עונש קשה יהרוס ולא יועיל"

עמרי מנהיים  31.01.19 - 20:48
תחילת כתבה

הפועל תל אביב עמדה הערב (חמישי) לדין בשל אירועי הדרבי התל אביבי וכן בשל מספר קריאות ״שמעון מזרחי תתאבד״ שהושמעו במשחק מול מכבי אשדוד. הדיינים מטעם האיגוד אלי לוין ועמנואל תגר יקבעו את העונש בשבוע הבא, כאשר תובע האיגוד דורש סגירת יציע.

בדיון, שארך למעלה משעתיים, ייצג את הפועל ת"א עו״ד חיים יצחקי, אחד מחברי ההנהלה, וכן נכח נציג הבעלים ידידיה רפפורט לצד חברי הנהלה נוספים. עוד לפני הדיון, בהפועל הגיעו ״טעונים״ - בתחושה כי באיגוד ״מחפשים אותם״, שכן לטענתם הקריאות למזרחי, קריאות השואה וכן הקריאות לרגב פנאן, היו שוליות וכי הושמעו ברובן לפני פתיחת המשחק.

מהלך הדיון
אחת הטענות המרכזיות של עו״ד יצחקי, הייתה כי חלק מסרטוני הווידאו, בו אוהדי הפועל ת״א משמיעים את קריאות הנאצה, לא בהכרח צולמו בדרבי האחרון. תובע האיגוד, עו״ד טל אור, טען כי לידיו הגיעו מספר סרטים שצולמו בוודאות בדרבי המדובר.

כך או כך, בהפועל הודו בקריאות נגד מזרחי וכן בהשלכת פתיתי הקונפטי, שגרמו להפסקת הדרבי מספר פעמים. חלק נרחב מהדיון היה כאמור סביב השירים לפנאן ושירי השואה, כאשר עו״ד טל אור טען כי הם אכן הושמעו בדרבי האחרון, בעוד שעו״ד יצחקי טען כי לא ניתן להוכיח זאת. הפועל גם הגיעה עם סרטונים ששודרו לאחר המשחק, שם אומר גם סקוטי ווילבקין כי ״היתה אווירה נפלאה״. הפועל גם צירפה סרטון בו פרשן המשחק גור שלף, טען כי היה משחק מצוין מבחינת אווירה.

יצחקי טען לאחר מכן, כי הפועל הצליחה ״לייצר שקט״ מכיוון הקהל עד שלב זה, על ידי פעולות מול האוהדים ושיחות עימם לכל אורך העונה - ולראיה, הקבוצה טרם הגיעה לבית הדין, עד לדרבי. עוד לטענת הפועל, אותן קריאות נאצה הושמעו רק בדרבי וכי אם באיגוד היו מבליגים על אותן קריאות - הן לא היו חוזרות מול אשדוד ולא יחזרו ככל הנראה בעתיד.

ידידיה רפפורט, שלא הרבה לדבר בדיון, פנה לדיינים ואמר: ״ב-30 שנותיי בהפועל תל אביב, זה היה אחד הדרבים היותר שקטים שאני זוכר. אתם צריכים להיות חכמים, לא צודקים. אם תענישו אותנו בצורה קשה עכשיו, זה יהרוס את כל מה שאנחנו מנסים לעשות מול הקהל״.

בשלב הטיעונים לעונש, טען עו"ד טל אור: "ההתנהגות של אוהדי הפועל, כששרו 'אבא מת' וכאשר סימנו תנועת חניקה, היא מבחילה ומזעזעת. לפגוע בו, ברגשות הכי עמוקים שלו - על אביו שהתאבד - זה דבר שהוא פסול, ואם צריך, אני אהיה השכפ"צ שלו. צריך להבין שהפועל ת״א נמדדת במשחקים הקריטיים האלה, בדרבי".