קטש: "כשאליהו שמח אנחנו נראים ככה"

מאמן י-ם התייחס ליכולת של הפורוורד: "החזיר את הביטחון"

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.02.19 - 23:32
תחילת כתבה

לאחר פגרת הגביע ולפני פגרת הנבחרות, ליגת העל חזרה עם מחזור לא אופייני שכלל חמישה משחקים באותו היום. במוקד, מחזיקת הגביע הטרייה, הפועל ירושלים, המשיכה להיראות כמו הקבוצה עם הכושר הטוב בליגה, כשניצחה את הפועל אילת ורשמה ניצחון שישי ברציפות בכל המסגרות. גם חולון, מועמדת נוספת לכתר, לא התקשתה מול גלבוע/גליל. הפועל ת"א נקמה במכבי ראשל"צ על ההדחה מהגביע ומכבי אשדוד התרחקה מהתחתית עם ניצחון על עירוני נהריה בקרב תחתית חד צדדי.  

"לא היינו מרוכזים בפתיחה ושיחקנו לידיים שלהם", אמר עודד קטש אחרי ההתמודדות. "אבל במחצית עשינו קצת סדר, בעיקר הגנתית, והשחקנים גילו הרבה אופי. דיברנו על זה לפני המשחק, זה קרב שמצריך הרבה אופי, קשה לנצח פה ואני שמח שיצאנו מפה עם ידינו על העליונה. אליהו? יש נטייה לחשוב ששחקנים מנוסים תמיד מגיעים עם ביטחון ויודעים מה לעשות. אני חושב שליאור החזיר לעצמו את הביטחון העצמי במשחקים האחרונים וכשהוא שמח זה נראה ככה".

בצד המפסיד, שרון דרוקר הוסיף: "משחק גרוע שלנו. לא היינו בקצב ולא היינו ברוח שמאפיינת אותנו, נראינו כמו בתחילת עונה. הפגרה כנראה הוציאה אותנו מפוקוס, ההתקפה שלנו הייתה קטסטרופה והם השתלטו על המשחק וניצחו בצדק. העונה לא נגמרת אחרי סיבוב אחד ואין שחקן ששווה 400 אלף דולר אחרי סיבוב אחד. שם המשחק זה יציבות והיום ירושלים בעטו בנו והראו לנו איך עושים את זה נכון".

על התקרית עם שחקניו בפסק הזמן והתגובה הכועסת שלו, הוסיף דרוקר: "צריך להחזיר את השחקנים למקום שלהם, שחקן זה שחקן ומאמן זה מאמן. כל אחד סוחב קצת פציעות אבל זה לא משנה, שיחקתי עם שחקנים שהגיעו עם קרסוליים פצועות, שיחקו 40 דקות ונתנו את כל מה שיש להם. אם יש לך את זה אז יש לך את זה".

קבוצה נוספת שרשמה רצף ניצחונות, אך במפעל אחד בלבד, היא הפועל חולון. דן שמיר אמר בסיום: "היה חשוב לנצח אחרי כל ההאכזבות הללו, יש לנו עוד הרבה כדורסל לשחק ואנחנו רוצים להיות טובים יותר. לגלבוע יש סגנון שיכול להוציא אותך מהמשחק בקלות, עם קלעים טובים וכדרוסל אגרסיבי, שמח ששמרנו כמו שצריך והתגברנו על המכשול. חיזוק? זה בהכרח שאלה למאמן. החלטות אירגוניות שייכות לבעלים וכרגע לא נראה שנתחזק".

המאמן המפסיד, אריאל בית הלחמי, אמר: "התאכזבתי מרמת הביצוע שלנו, שיחקנו אנוכי ולא הצלחנו להוציא את חולון מהשטף. חסר לנו הטירוף שמאפיין אותנו אבל לשמחתנו יש פגרה השבוע. גרג וויטינגטון יחזור מפציעה ויהיה חלק משמעותי שוב, ונחשוב איזה שינויים אפשר לעשות בסגל הזה, דוראנט הוא לא רכז טבעי ונצטרך לעזור לו".

מאמן נוסף שחזר לחייך הוא דני פרנקו, שרשם ניצחון ליגה שני ברציפות: "אחרי ההיי של חצי הגמר, אירוע מלא באמוציות, אני חושב ששתי הקבוצות היו חסרות אנרגיה היום. תמיד אחרי אירוע כזה הנחיתה קשה יותר, שמח שחזרנו לנצח. אנחנו לא רוצים לנוח על זרי הדפנה ולהמשיך בקצב של המחצית השנייה גם אחרי פגרת הנבחרות.

על ים מדר, שרשם עוד הופעה טובה, הוסיף פרנקו: "אני לא מוציא שחקנים אחרי פעולה אחת לא טובה. אחרי ההתחלה הפחות טובה הוא לקח את עצמו בידיים. מנסים לחפש אותו בצד ההגנתי, אבל יש לו חוצפה חיובית שמכסה על כך. ככל שנדע להפיק ממנו יותר ולא להחביא אותו, ככה נרוויח".

בצד המפסיד, גיא גודס היה פחות מרוצה: "הגענו לתקרה מסוימת בגמר הגביע וזה קצת התפוצץ לנו בפרצוף היום. היינו רכים בהגנה, היינו שניים לכל כדור וככה אי אפשר לנצח משחקים. אנחנו קבוצה שצריכה לרדת לפרטים הקטנים כמו בחודשיים האחרונים. לונג? אני יכול לתרץ 101 תירוצים, אבל זה מכלול של דברים, יש לנו הרבה עבודה במיני פגרה הזאת".

הדפס