הפועל במתקפה: איבדנו אמון במוסדות המשפטיים של האיגוד

האדומים טוענים לאפליה מתמשכת: צריך לבדוק את ניקיון הכפיים של התובע

עמרי מנהיים  25.02.19 - 18:50
תחילת כתבה

זה כבר זמן רב שהפועל תל אביב חשה שהיא מופלית לרעה על ידי בית הדין של איגוד הכדורסל ועל ידי תובע האיגוד, עו"ד טל אור. הערב (שני) היא הוציאה מכתב רשמי, בו היא יוצאת למתקפה חסרת תקדים על מוסדות האיגוד.

הפועל ת"א ערכה בתקופה האחרונה בדיקה מקיפה והשוותה את העונשים שהיא מקבלת לעונשים של קבוצות אחרות בליגה ואף השוותה אותם לעונשים שמטיל ביה"ד של ההתאחדות לכדורגל. לטענתה, הבדיקה הזו מוכיחה כי הקבוצה אכן זוכה ליחס לא הוגן.

"בימים אלו סיימנו לאסוף ולנתח את כתבי האישום שהגיש תובע האיגוד עורך הדין טל אור כנגד קבוצות ליגת העל בכדורסל ובכללן הפועל תל אביב", נכתב. "כמו כן, נותחו הדרישות לעונש שביקש תובע האיגוד מבית הדין להטיל על הקבוצות, החלטות בית הדין ואירועים מהם בחר תובע האיגוד להתעלם וכלל לא להגיש כתבי אישום".

"המציאות שעולה מניתוח החומרים חמורה, ומעלה שאלות קשות על תפקודו של תובע האיגוד ודיני בית הדין של איגוד הכדורסל. בנוסף, היא מצביעה על אפליה ברורה לכאורה של הפועל תל אביב - הן בגין המקרים בהן עמדה לדין לעומת קבוצות אחרות, הן בגין העונשים שביקש להטיל עליה תובע האיגוד והן בגין העונשים בפועל שקיבלה הקבוצה".

"בעוד לאחר הדרבי התל אביבי אותו סיכמו דו"חות המשקיף והשופטים את המשחק כנקי מאירועים חריגים (פרט לזריקת קונפטי), מיהר תובע האיגוד להגיש נגד הפועל כתב אישום חמור המבוסס על תלונת מכבי ת"א וביקש מבית הדין להטיל על הקבוצה עונש קשה של סגירת יציע למספר משחקים והארכת תוקף רדיוס על תנאי למשך שנה. לעומת זאת, בחר תובע האיגוד לטפל בכפפות של משי במקרה בו עמדה הפועל חולון לדין, בגין נהמות גזעניות וזריקת חפצים שאף פגעו בשחקנים (כולל בקבוק שתיה מלא!) ובשופטים במסגרת חצי גמר גביע המדינה".

"במקרה זה, כפי שהובא לידיעתנו  ביקש התובע מבית הדין להטיל עליהם קנס כספי של 25,000 שקלים שעמד כעונש על תנאי כנגד הקבוצה, בנוסף לקנס כספי של 10,000 שקלים על תנאי בהתפרעות הבאה. ללא רדיוסים, סגירות יציעים, סגירות שורות או שאר עונשים חריגים ובלתי מקובלים בשום ענף ובשום מדינה, ואשר שמורים אצל התובע להפועל ת"א בלבד. הרי ברור לכולם כי בקבוק מלא בשתייה שמושלך אל הפרקט (ואף פגע באחד השחקנים) היה גורר ענישה כבדה הכוללת רדיוסים, סגירות יציעים וקנסות אסטרונומיים, אך כאמור עונשים אלה שמורים להפועל ת"א".

"זאת ועוד, כשהגשנו לבית הדין טבלה המשווה בין העונשים הנהוגים בכדורגל אל מול העונשים אותם הוא מבקש להטיל עלינו ועלינו בלבד, הוא סירב לעסוק בסוגיה והטיל ספק בטענה - זאת על אף שנתוני העונשים בכדורגל חשופים לכל באתר ההתאחדות לכדורגל".

"תובע האיגוד נחוש לפעול כנגד הפועל תל אביב. אם במטרה לרצות מישהו, או מכל סיבה אחרת שבגינה הוא בוחר לפעול בצורה שאינה מכבדת את מוסדות איגוד הכדורסל. פעולות אלה פוגעות פגיעה אנושה בהפועל תל אביב, עד כדי כך שהוא בוחר לפסול טענות שלנו במקום לבצע את עבודתו ולבחון את עצמו".

"לאור כל האמור לעיל, ולאור החומר אשר מסכם את פעילות בית הדין של איגוד הכדורסל מיום חזרתנו לליגת העל, חומר אשר שנאסף אצלנו ונחשוף אותו בבוא העת, הגענו למצב בו איבדנו אמון בניקיון הכפיים של תובע האיגוד והמוסדות המשפטים ולכן איננו רואים טעם יותר להופיע בפני מוסדות אלו".

"אנו קוראים לראשי האיגוד לפתוח בבדיקה מקיפה בנוגע למדיניות העמדות לדין והענישה כנגד קבוצות הליגה, וכן להתנהלות תובע האיגוד והשיקולים המנחים אותו. מועדון הכדורסל הפועל תל אביב, שהוא אחד מאבני היסוד של הכדורסל הישראלי, מצפה לבדיקה מקיפה של שלל טענותינו ולפעולת אופרטיביות של איגוד הכדורסל להפסקת האכיפה הבררנית כנגדנו והפגיעה הנלווית בכדורסל ובאמון בבית הדין. אנו מקווים שלא נאלץ לנקוט בצעדים נוספים בנושא".