הפועל ת"א חוגגת: "פתחנו את הליגה מחדש"

אמינו עשוי להישאר עד תום העונה. חשש מעייפות מול י-ם

עמרי מנהיים  01.03.19 - 08:07
תחילת כתבה

הפועל תל אביב "פתחה את הליגה" - לפחות כך היא מרגישה לאחר הניצחון החשוב 85:89 על נס ציונה בלב המושבה. הפסד היה מרחיק מאוד את האדומים מהמקום החמישי, אבל הניצחון הזה שמר אותה במרחק נגיעה מהקבוצות שנמצאות במקומות 5-9.

הפועל ת"א השיגה לראשונה העונה שלושה ניצחונות רצופים וכשהיא עם חמישה ניצחונות בששת המשחקים האחרונים - פתאום אפשר לראות קצת ורוד באופק בעונה הקשה שלה. במועדון מאמינים כי אם יצליחו בסופו של דבר לסיים במקום החמישי - מה שיבטיח הימנעות כמעט ודאית ממכבי ת"א והפועל ירושלים בסדרת רבע הגמר - יש להם גם סיכוי ממש לסיים את העונה הזו עם פיינל פור שני ברציפות.

גם אם לא מסתכלים רחוק מדי, הניצחון הזה גם יעשה טוב לעתיד הממש-קרוב של הפועל ת"א - שכן היא מארחת את הפועל ירושלים כבר במוצ"ש. "אנחנו סוף סוף מגיעים במומנטום טוב למשחק גדול", אמרו בקבוצה, שם מצפים שהיכל קבוצת שלמה יהיה מלא מול מחזיקת הגביע הטריה. החשש הוא, שנגד הסגל העמוק שיש לעודד קטש להציע, פער של 48 שעות עלול להיות קצר מדי עבור השחקנים של דני פרנקו.

נחזור לניצחון על נס ציונה - לו היו שלושה גיבורים עיקריים, בראש ובראשונה - ג'רל מקניל, שהיה נפלא עם 24 נקודות, שישה ריבאונדים וארבעה אסיסטים. הגארד, שהגיע לאחר שהעונה החלה, הוביל את הקאמבק במחצית השניה וקיבל הרבה מאוד מחמאות מאנשי המועדון. "כשהוא טוב אנחנו פשוט קבוצה טובה יותר, הוא נכס רציני עבורנו".

שני מצטיינים נוספים היו ג'מאל שולר ואלאדה אמינו - ששמעו לא מעט פעמים על הרצון להחליף אותם, אלא אחרי המשחק אמש, גברו סיכוייו של האחרון להמשיך עד לסיום העונה. נראה ששולר, שקיבל מחמאות רבות מפרנקו, ימשיך בכל מקרה עד תום העונה. "היינו זקוקים מאוד לניצחון הזה ואני שמח שהצגנו מחצית שניה טובה", אמר שולר בסיום. "אני אחד השחקנים המנוסים בקבוצה הזו ואני אוהב את זה שאני מצליח להשפיע על המשחק לטובה".

מי שפחות השפיע על המשחק הוא גארלון גרין, שסיים את הופעת הבכורה שלו עם שתי נקודות ב-19 דקות. בהפועל ת"א ציינו לטובה את יכולתו במחצית הראשונה, ובטוחים כי כאשר יתחבר, יהיה משמעותי בהרבה לקבוצה.