מכבי ת"א פועלת לאזרוח הכוכב העולה של היורוקאפ

הדבר הגדול הבא של הכדורסל הישראלי? הצהובים רוצים להחתים לעונה הבאה את הסנטר הליטאי המבטיח מרטינאס אקודאס. הוא בעל שורשים יהודיים, אבל ההליך נתקל בקשיים

רועי כהן
רועי כהן  14.04.19 - 09:53
תחילת כתבה

מחלקת הסקאוט של מכבי תל אביב עובדת במלוא המרץ לקראת העונה הבאה, וייתכן שאחת ההחתמות היותר מסקרנות תבוא ממקום לא צפוי. לערוץ הספורט נודע שהמועדון הצהוב פועל על מנת לאזרח את אחד הסנטרים הליטאים המבטיחים, מרטינאס אקודאס בן ה-21 שמשחק העונה בריטאס וילנה, וזכה העונה בתואר "הכוכב העולה" של היורוקאפ.

על פי המסמכים שהוגשו לרשות האוכלוסין, לאקודאס ישנם שורשים יהודיים שהופכים אותו לזכאי לקבלת אזרחות מתוקף חוק השבות. במסמכים נטען כי סבו של אקודאס מצד אמו הינו יהודי, אולם עד כה ההליך נתקל בקשיים ובמכבי מקווים להשלים אותו עד תחילת העונה הבאה, אולם מכיוון שההליך החל לפני יותר משנה, ישנה פסימיות לגבי סיכויי ההצלחה של המהלך.

מכיוון שמדובר בשחקן צעיר ובלתי מוכח עדיין לרמות הגבוהות, העלויות הכרוכות בהחתמתו צפויות להיות נמוכות בהרבה לעומת עסקת השארתו של אלכס טיוס, באותה עמדה. במכבי מקווים שהכסף שיתפנה יסייע להשארתו של טאריק בלאק שצפוי לדרוש שדרוג משמעותי לתנאיו.

אקודאס נחשב לשחקן פנים מבטיח וכשרוני. הוא מתנשא לגובה של 2.06 מטר ויכול לשחק בעמדות 4-5. העונה בריטאס הוא רשם 8.2 נקודות ו-5.1 ריבאונדים ב-17.5 דקות בליגה הליטאית, וביורוקאפ העמיד 9.6 נקודות וכמות זהה של ריבאונדים ב-18.9 דקות, והכל ב-66.7% ל-2.

את עיקר הנקודות של הוא מייצר מתוך הצבע, שם הוא נחשב לפינישר ולשחקן פיקנרול לא רע לגילו. עם זאת, למרות ליטאים רבים באותה עמדה ובגודל דומה, הוא עדיין לא פיתח זריקה מטווח ה-3 ונראה כי הוא עדיין צריך להוסיף מסת גוף כדי להתחרות ברמת יורוליג. בצוות המקצועי של מכבי שוחחו במהלך העונה עם ארט פרחוסקי, שמשחק לצידו בריטאס, וקיבלו ממנו המלצות חמות על אקודאס.