שיבק לא צפוי להמשיך, הזרים של הרצליה יעזבו

אנשי היורדת ללאומית מנסים לעכל: "משבוע לשבוע הכתובת הייתה על הקיר". אדריאן: "ככה זה כשמחליפים שלושה מאמנים"

עמרי מנהיים  17.05.19 - 08:16
תחילת כתבה

תמיד נדמה שבני הרצליה (בני השרון בגלגולה קודם) היא חלק בלתי נפרד מהנוף של ליגת העל בכדורסל. אלא שאתמול (חמישי) תם עידן, ואחרי 27 שנים ארוכות היא ירדה ללאומית - כשיונתן שולדבראנד מתפקד כתליין עם שלשה בשנייה האחרונה שקבעה 73:74 דרמטי להפועל אילת.

התחושות בטיסה חזרה היו קשות במיוחד, כשחלק מאנשי המועדון נראו כלא-מצליחים לעכל את הירידה. "מי חשב שנגיע בתחילת העונה למצב הזה", אמרו במועדון. "אבל משבוע לשבוע הכתובת הייתה על הקיר. כל מה שעשינו פשוט לא הצליח, והשלשה בשנייה האחרונה מסמלת את הכל".

ג'ף אדריאן, שסיים שנה שלישית במועדון, סיכם את הערב הכואב: "שיחקנו משחק כמעט מושלם למשך יותר מ-30 דקות. נלחמנו חזק וקשה להבין מה קרה בדיוק במהלך האחרון. בסופו של דבר, כל מה שאנחנו יכולים לעשות זה להמשיך קדימה וללמוד מזה. כל דבר קורה מסיבה מסוימת".

כעת, בהרצליה הולכים לתקופה של אי ודאות. במועדון מקווים שההדחה לא תגרום ללני רקנאטי לשקול את המשך דרכו, בעוד שבסגל השחקנים והצוות המקצועי צפויה מהפכה של ממש: אריק שיבק חתם אמנם לעונה וחצי, אבל לא אמור להמשיך, ולקבוצה ימונה מאמן חדש.

כל הזרים צפויים לעזוב, כשגם כארם משעור מסיים חוזה ולא צפוי להישאר. אור לאומי, גייב לוין וניצן חנוכי חתמו בקיץ על חוזים ארוכי טווח, אבל ההערכות הן שרק חנוכי יישאר, בעוד שלאומי ולוין לא ימשיכו.

"אנחנו קבוצה טובה יותר ממה שראינו השנה", אמר אדריאן, וכבר הביט קדימה: "אני אשאיר את הראש למעלה ואגיד את זה לשחקנים, ננסה להבין למה זה קרה לנו. אני אתגבר על זה, זה חלק מהמשחק. יש הרבה כדורסל לכולנו, זה לא הסוף לאף אחד מאיתנו".

הסנטר, שהעמיד העונה את ממוצעיו הנמוכים בשלוש שנותיו בישראל, סימן עוד סיבה לכישלון: "כשאתה מחליף שלושה מאמנים בעונה, זה מה שקורה בסוף. אתה שומע שלוש פילוסופיות שונות, זה אף פעם לא קרה לי".

אגב, התקווה היחידה של הרצליה "לשרוד" איכשהו בליגה היא בתרחיש אפוקליפטי שיביא לפירוק הפועל אילת בשל בעיות כלכליות, אבל מדובר בתרחיש פחות סביר.