"רוצים שבלאק יישאר, הוא היה חיה אמיתית"

ספרופולוס החמיא לסנטר מכבי וצינן: "נשמח, אבל לא נחגוג". מכבי הפיצה תמונות של ונדליזם בהיכל

רועי כהן
רועי כהן  24.05.19 - 07:24
תחילת כתבה

"נשמח אבל לא נחגוג", כך אמרו אתמול (חמישי) במכבי אחרי הניצחון בדרבי על הפועל ת"א במשחק הראשון בסדרת רבע גמר הפלייאוף. לצהובים יש אכן הרבה סיבות לשמוח, ובראשן הפתיחה המצוינת שקבעה את הטון להמשך והיכולת להחזיר את המומנטום עם כמה מהלכים גדולים של ג'ון דיברתולומיאו ברבע השלישי.

מאמן מכבי, יאניס ספרופולוס, אמר בסיום המשחק: "היה לנו משחק נהדר ולא תמיד קל לעשות את זה בדרבי. אני שמח מאוד מאיך שפתחנו את המשחק, הפועל חזרו אבל עשינו כמה מהלכים הגנתיים גדולים שהחזירו את ההפרש. הגיע לנו לנצח, היה לנו משחק התקפי והגנתי מצוין. אנחנו שמחים אבל לא חוגגים, זו סדרה וההפרש לא חשוב, נקווה להשלים את העבודה בשלושה משחקים".

על יכולתו של דיאנדרה קיין אמר: "לדיאנדרה היתה מוטיבציה מיוחדת בגלל מה שקרה בדרבי הקודם. ההבדל היה בנחישות, קראנו מצוין את המערכים שלהם בהגנה, השתמשנו מצוין ביכולות של השחקנים שלנו. טאריק פשוט החביא את הסל מהיריבה, הוא היה חיה אמיתית בתחילת המשחק. אנחנו רוצים מאוד שהוא יישאר אבל לא חושבים על זה עכשיו".

ג'ון דיברתולומיאו הוסיף: "זה כדורסל של פלייאוף, התחלנו ממש חזק וזה נתן לנו דחיפה להמשך. הפועל קבוצה לוחמת ואצלם בבית הם יהיו יותר אגרסיבים. עבדנו כל כך קשה השנה בשביל הרגעים האלה"

במכבי היו מרוצים מהעובדה שהדרבי היה רגוע יחסית וללא תקריות מיוחדות למעט אחת: לפני תחילת המשחק נזרקה מיציע אוהדי הפועל מעין פלטת מתכת שלא פגעה באיש, אבל היתה יכולה לעשות נזק רב. במכבי כעסו מאוד על כוחות השיטור בהיכל, שצפו במצלמות האבטחה ואף זיהו את האוהד הזורק אך החליטו שלא לעצור אותו או לעכב אותו לחקירה. "אם הדבר הזה היה פוגע במישהו בראש, זה היה נגמר במוות", אמרו במכבי. "לא ייתכן שהמשטרה תעמוד מנגד ולא תעשה דבר".

בתוך כך, למרות שלא נרשמו אירועים חריגים בהשוואה לדרבים קודמים, מכבי הפיצה הבוקר סרטונים שבהם נראים אוהדי הפועל שרים קריאות נאצה לשמעון מזרחי ורגב פנאן, כמו גם תמונות של כיסאות שבורים מהיציע שבו ישבו אוהדי הפועל.