"5 אנשי ביטחון? מה אנחנו בקסבה בחברון?"

פרי, יו"ר ראשל"צ, במכתב חריף לאור האירועים בחולון. לנציאנו, יו"ר חולון, הגיב: "ניסיון פתטי ליצור אווירה עוינת שלא קיימת"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  28.05.19 - 15:32
תחילת כתבה

הסדרה בין הפועל חולון למכבי ראשון לציון הולכת ומתחממת - ולא רק הפרקט. אמש, כזכור, התלונן דריל מונרו כי אוהדי חולון ירקו לכיוון השחקנים, גם אדם אריאל טען שירקו עליו ברבע הרביעי ושחקנים ואנשי צוות מקצועי התלוננו על קללות ואיומים. כל אלו הביאו את יצחק פרי, יו"ר מכבי ראשון לציון, לשלוח מכתב לראשי מנהלת הליגה ואיגוד הכדורסל, לקראת המשחק בין הקבוצות.
 
"מכתב זה נכתב בעקבות ארועים חריגים במשחק הפלייאוף שנערך אתמול בראשל"צ, בין מכבי ראשון לציון להפועל חולון", פתח פרי. "הקהל שישב בשורות הראשונות ביציע מאחורי הסל ירק על השחקנים, קילל ואיים, ואינני נכנס לנקודת המבט והלחץ שהופעל גם על השופטים. מכיוון שהיו גם אירועים דומים במגרשים אחרים העונה, ברצוני להתריע, לפני שיקרה אסון באחד המגרשים, על כך שתפקידם של איגוד הכדורסל ושל מנהלת הליגה הוא לדאוג למשחקי כדורסל בטוחים לשחקני הקבוצה, לצוות ולקהל האורח".
 
לאחר מכן, התייחס פרי לאותו איזור מאחורי ספסל היריבה, שעלול, לטענתו, להביא לעימותים. "פניתי למנכ"ל ליגת ווינר, מר עדלי מרכוס, שיפנה להפועל חולון בדרישה, הגיונית לטעמי, להפריד בין השחקנים לקהל על ידי לוח פרספקס שקוף, ונעניתי שעדיף שאביא איתי חמישה אנשי בטחון שישמרו עלינו כמו שעשו הפועל ירושלים".

"חמישה אנשי בטחון????? מה, אנחנו נוסעים לקסבה בחברון??? ירדנו מהפסים?? אם האיגוד והמנהלת אינם יכולים לעצור את האלימות המשתוללת ביציעים, אז בואו כולנו נעצור את הליגה ונשוב הביתה".

פרי סיכם: "מכבי ראשון לציון לא תבוא עם אנשי בטחון. מכבי ראשון תבוא למשחק לשחק כדורסל הוגן וטוב, בתקווה לנצח, וגם אם נפסיד, לא נגיב באלימות. במידה שלא תהיה הפרדה בין הקהל המקומי לבין הקבוצה, אזי הקבוצה לא תשב במקומה על הספסל הקבוע ונמצא פתרון אלטרנטיבי".

איתן לנציאנו, יו"ר הפועל חולון, הגיב למכתבו של פרי: "הניסיון שלך ליצור בטרם עת אווירה עוינת שלא קיימת פשוט פתטי ולא לעניין. במשחק הליגה נגדכם ישבו שלושה בחורים אחרי דן שמיר, קיללו וגידפו אותו בקללות שהאוזן לא יכולה להכיל".

לאחר כן, התייחס לנציאנו לטענת פרי על אותו איזור בעייתי כביכול מאחורי הספסל: "אני מבין שאתה כבר בונה סיפור טרם זמנם, למרות שאני דווקא ראיתי אותך מדבר עם אותם אוהדים "סוררים" בחיבה וידידות. בדבר אני בטוח - אם אני, כיו"ר הפועל חולון, הייתי עושה עשירית מאיך ממה שאתה עושה על הספסל ובמזכירות הייתי מואשם "בהתססת הקהל" והייתי מורחק לארבע שנים עם קנס של 100000 ש"ח. אני מבין שמכבדים אותך, אבל הגיע הזמן לעצור את עליהום על הפועל חולון ושהשופטים יתנו כבוד ליו"ר שלה".
 
"בכל מקרה, אתה מוזמן לפנות אליי בכל טענה שיש לך טרם תחילת המשחק", סיכם לנציאנו. "אני מבטיח לך שאפתור את כל 'הבעיות' שאתה מתאר. לא ניתן לפגוע בשמנו הטוב - כי בגלל הקהל שלנו חם מנסים להדביק לו דברים שהם מעל ומעבר למציאות, ומיותר לציין שאם יש אוהדים שלא מתנהגים כראוי, הם יורחקו על ידינו וגם על ידי רשויות החוק. כל הדברים הללו נכתבו עם המון כבוד אליך, אל תשכח שאתה לא מגיע לקסבה ותתקבל בהמון אהבה".