מכבי ת"א נכנעה לגלבוע/גליל בתום דרמה
מכבי ת"א נכנעה לגלבוע/גליל בתום דרמה
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"תמיר בלאט יישאר בי-ם רק בקרדיט מוגבל"

אווירה קשה בי-ם. נרשמה אכזבה מסטודמאייר וביקורת על קטש

רועי כהן
רועי כהן  11.06.19 - 06:30
תחילת כתבה

אווירה קשה מאוד בהפועל ירושלים אחרי ההדחה מהפיינל פור בהפסד אמש (שני) למכבי ראשל"צ. השחקנים, אנשי הצוות וההנהלה הסתובבו בסיום המשחק במסדרונות היכל מנורה מבטחים, כלא מאמינים למה שאירע, עם פרצופים שמשדרים הלם, דיכאון וחוסר אונים.

ג'יימס פלדין וג'וש אואנס ירדו לחדר ההלבשה כשהם ממררים בבכי, ואם זה לא מספיק, אז אואנס עוד נאלץ להתייצב לבדיקת סמים מיד בסיום המשחק. המנכ"ל, גיא הראל, היה נראה מפורק לחלוטין, והבעלים, אייל חומסקי, בירך את יו"ר מכבי ראשל"צ יצחק פרי בחיוך מריר ואמר: "כל הכבוד, מגיע לכם".

פלדין, שבמידה רבה ההפסד הזה רשום על שמו, עם אינספור החטאות ברבע האחרון, נשלח לספק הסברים. "הם הרגו אותנו ברבע הרביעי", הוא אמר. "איבדנו כדורים, החטאתי זריקות טובות. הם קבוצה טובה, רצו לנצח אותנו והגיע להם. קשה לנצח משחק מהסוג הזה. הובלנו ב-11 הפרש וקרו הרבה דברים שאני לא יודע להסביר".

בתשובה לשאלה מה קורה לירושלים ברגעי המאני טיים, ענה: "אי אפשר להגיד שלא הופענו למשחקים הגדולים, סיימנו את העונה עם גביע. אני באופן אישי רשמתי את המשחק הכי גרוע של העונה. הולך להיות קיץ ארוך. לי ולמאמן יש הרבה דברים לשפר לקראת העונה הבאה, נחזור רעבים לעונה הבאה".

קטש: "אני האשם, אני האחראי"
המאמן הירושלמי קיבל אחריות על ההדחה: "אני צריך לתת את ההסברים ואני האחראי לכל ההפסדים שלנו העונה. במחצית השנייה הגיע השלב שהסביר למה להיות פייבוריט זה לא טוב, זה התחיל לחלחל לשחקנים, הכרחנו דברים ומיהרנו מדי. זה לא משהו שקרה לנו הרבה בליגה, אבל היינו צריכים להיות יותר רגועים בסיטואציות כאלה ולא עשינו את זה. במשחק אחד הכל יכול לקרות, אפשר לקוות רק למשחק טוב, אבל זה באמת כואב".

קטש נשאל מדוע מיעט לשתף את בר טימור, שב-13 דקות רשם מדד פלוס/מינוס חיובי של 10, לעומת כמעט כל השחקנים שרשמו מדד שלילי: "החוכמה בדיעבד זה מאוד קל. כששופטים רק את התוצאה זה מאוד קל, אנחנו קבוצת כדורסל, מאוד יכול להיות שלא היה לי משחק גדול. ספציפית לגבי בר, הרגשתי שהוא עייף והורדתי אותו. אני הראשון שלוקח אחריות, אני האשם הראשון ואין משחק שאתה מפסיד בו ולא חושב מה היית יכול לעשות אחרת".

במילות סיכום לעונה אמר: "היתה לנו עונה מדהימה. גם באירופה, גם בליגה, וזכינו בתואר, הייתה לנו עונה מרגשת. התחושה היא של כישלון, אבל אנחנו התחייבנו לדרך ונמשיך לשחק כדורסל טוב ובעיקר ללמוד".

"לא ייתכן שטימור יסופסל במשחק כזה"
בירושלים לא ימהרו להסיק מסקנות מההפסד אמש וליישם אותן לגבי אופן הבנייה של הקבוצה בעונה הבאה, אבל מתחת לפני השטח קיימת אכזבה גדולה מהאופן שבו קטש ניגש למשחקים גדולים בכלל, ובפרט בכל הנוגע לשימוש בתמיר בלאט. בהנהלה צפויים להעביר לקטש מסר שלפיו אם בלאט יישאר בעונה הבאה, הקרדיט לרכז הצעיר יהיה חייב להיות מוגבל.

גורם בקבוצה התבטא אמש בחריפות בנוגע ליחסי קטש-בלאט: "לא ייתכן שכל העולם יראה שבלאט לא מסוגל לשמור על שחקנים שעדיפים עליו בגודל, חוץ ממי שבאמת צריך לראות ולפעול. לא ייתכן ששחקן כמו בר טימור ירשום פלוס 10 נקודות אבל ישחק רק 13 דקות, ובלאט יקבל אשראי בלתי מוגבל ויסיים את המשחק במינוס 17 נקודות מדד. אלה דברים שהפסידו לנו את המשחק ופגעו בנו גם באירופה".

בקבוצה מאוכזבים מאוד גם מצמד הגבוהים, אמארה סטודמאייר וג'וש אואנס, שלא הצליחו לעצור את החגיגה של דיימון סימפסון, שסיים עם 28 נק' ולא פחות מ-20 ריבאונדים. כפי שהדברים נראים כעת, הקבוצה הולכת לקיץ ארוך מאוד בכל הנוגע לסטודמאייר, וקיימת התלבטות לגבי המשך דרכו של אואנס.