ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רגב תשקיע 15 מ' ש"ח בקידום השחקן הישראלי

שרת הספורט תיתן תמריץ לקבוצות שישקיעו בנוער. באיגוד יילחמו בזה בטענה כי הכסף לא מגיע לאותן קבוצות, שלא משקיעות בנוער

רועי כהן ועמרי מנהיים  13.06.19 - 19:48

תגיות: ליגת ווינר

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, הודיעה היום (חמישי) על חתימת ההסכם התמיכה לחיזוק מעמד השחקן הישראלי. במסגרת התמיכה, קבוצות שישקיעו במחלקת הנוער וישתפו שחקנים מקומיים בוגרי מחלקות הנוער, יזכו לתמריץ ממשרד התרבות והספורט. מנגד, באיגוד הכדורסל הודיעו כי יילחמו בדבר הזה, בטענה כי אותן קבוצות שמקבלות את הכסף לא באמת משקיעות בנוער, ולכן לא מגיע להן לקבל את התמריץ.

ע"פ ההסכם המשרד יתמוך במנהלות הליגה של הכדורסל והכדורגל בסכום כולל של 15 מיליון ש"ח, כשעל הקבוצות לשלב תכניות אימון ייעודיות ושחקנים ישראלים בוגרי מחלקות הנוער בקבוצה הבוגרת. ההסכם הגיע בעקבות הוועדה שהקימה השרה רגב יחד עם מנכ"ל המשרד, יוסי שרעבי, לאחר שביתת השחקנים שהתקיימה במהלך העונה הסדירה בשנה שעברה. החלוקה הצפויה: 8 מיליון ש"ח לכדורגל, 5 מיליון ש"ח לכדורסל, מיליון ש"ח לכדורסל נשים.

אולם, כאמור, מתסמן כי למנהלת יהיה מכשול לעבור כאשר באיגוד הכדורסל ינסו לעצור את המהלך. באיגוד מברכים על מתן הכסף, אבל טוענים שהוא מועבר בצורה לא הגיונית שמחטיאה את המטרה.

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, אמרה: "מבחן התמיכה עליו חתמנו היום הוא תוצר של המסקנות של דיוני ועדת שרעבי, שהקמתי כדי לקדם את השחקן הישראלי המקומי. מבחן התמיכה מביא עימו בשורה משמעותית לשחקן הישראלי ומהווה פריצת דרך מעשית שתחולל שינוי בטווח הזמן הבינוני והארוך. החלטתי מייצרת לראשונה התמודדות עם סוגיית הגדרת השחקן הישראלי כחול-לבן שצמח במחלקות הנוער ובמגמה של ריבוי שחקנים מתאזרחים בליגה, המוגנים מתשלום מס מלא ובכך פוגעים בשוויוניות ובמעמד הכדורסלן הישראלי בוגר מחלקות נוער".

מנהלת הליגה והיו״ר שמואל פרנקל הגיבו להחלטה: "אנחנו מודים לשרת הספורט, מירי רגב, ולצוות משרדה בראשותו של מר יוסי שרעבי, על התמיכה בסך חמישה מיליון שקלים בקידום השחקן הישראלי. אנו בטוחים שתמריץ זה ידרבן את קבוצות הליגה לשדרג מבחינה מקצועית את מחלקות הנוער, להעניק עוד שעות אימון ולהעסיק אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר וכן לשתף יותר צעירים ובוגרי מחלקות נוער בקבוצה הבוגרת".