פרי: "אנשים עוד יתגעגעו לפיינל פור"

ראשל"צ מאוכזבת מההפסד. בלייזר: "ניקח חוויות לכל החיים"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  14.06.19 - 10:03
תחילת כתבה

זו הייתה עונה של רכבת הרים עבור מכבי ראשון לציון: עליות וירידות, שיאים ומשברים, חילופי מאמנים ושלושה גמרים - וכן, גם הדמעות נשפכו אתמול בסיום הגמר. דריל מונרו, אדם אריאל ואנשי מועדון נוספים הזילו דמעה לנוכח האכזבה ההגיונית מכך שהם היו רחוקים ניצחון אחד מאליפות כמעט בלתי נתפסת, אחרי עונה מאוד לא קונבנציונלית.

"אין מילה שיכולה לתאר את מה שעברנו העונה", אמר קמרון לונג, שעמד כזכור במרכזה של השביתה בתקופת צביקה שרף. "הגענו לגמר הפיינל פור ולגמר גביע וזכינו בגביע ווינר. קרו פה הרבה דברים שליליים העונה, ככה שרק להיות פה זה מראה עד כמה מיוחדת הקבוצה הזאת".

בניגוד להתעלות בחצי הגמר מול הפועל ירושלים (במיוחד ברבע הרביעי), אתמול ההגנה של מכבי הצליחה להקשות מאוד על משחק ההתקפה של הכתומים. דריל מונרו אמנם היה נהדר עם שיא עונתי של 22 נקודות וגם אלכס המילטון (18 נקודות) גילה יכולת טובה, אבל יתר החברים פחות הופיעו: ראשון קלעה רק 5 שלשות ב-31%, כשהישראלים תורמים 10 נקודות בלבד. לשם השוואה, בחצי הגמר הישראלים קלעו 30 נקודות, כשנמרוד טישמן לבדו מסיים עם 16.

עוז בלייזר, שעבורו זה היה הפסד בגמר שני בקריירה, סיכם: "אנחנו מאוכזבים מאוד כי נתנו הכל, אבל מכבי הייתה יותר טובה, העומק והאיכות שלה גברו עלינו. זה מאכזב, אבל אני גאה בכל אחד מהשחקנים פה. יש זכרונות שניקח מהעונה הזו לכל החיים. שימחנו עיר שלמה והגענו לפה אחרי שאנשים פחות ספרו אותנו".

לא סתם בלייזר דיבר על "עיר שלמה". מכבי ראשל"צ משכה כ-3,000 אוהדים לגמר בהיכל - יותר מכפי שהעריכה בתחילה, ובקבוצה דיברו על "שבירת תקרת הזכוכית" מבחנת הקהל. אם את האליפות ב-2016 הם לא הצליחו למנף, הפעם, כך מקווים בהנהלה, הם יצליחו לסחוף אחריהם עוד אוהדים.

"גיא גודס אמר לנו בחדר ההלבשה שהוא גאה בנו", הוסיף בלייזר. "הגענו לכל הגמרים ואני מקווה שהעונה הזו תדחוף את המועדון עוד קדימה, הוא צריך להיות בצמרת הכדורסל הישראלי. זה מגיע למועדון, זה מגיע לעיר וזה מגיע לקהל שתמך בנו גם היום בכמויות יפות".

מי שהיה מאוכזב, אך עם רגליים על הקרקע, היה יצחק פרי. "אני אף פעם לא אוהב לסיים במקום השני, אבל בסופו של דבר זו היתה עונה מוצלחת מאוד עבורנו", אמר היו"ר הנצחי, וסיכם עם אמירה לגבי האירוע כולו: "יש הרבה ביקורת על הפיינל פור, אבל אנשים עוד יתגעגעו אליו, יתגעגעו לאווירה המיוחדת הזו. יש בו משהו שונה שיהיה חסר, אם וכאשר נעבור לסדרות".

הדפס