"מה שהיה עם שרף לא היה רק ביני לבינו"

צפו בקמרון לונג ב-"מגרש פתוח": "פשוט לא שידרנו על אותו הגל. לא הייתי אומר שהוא זלזל בי. אשמח להישאר בראשל"צ"

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.06.19 - 19:15
תחילת כתבה

אחד משחקני המפתח של מכבי ראשון לציון בעונת 2018/19 היה ללא ספק קמרון לונג. הגארד היעיל קלע בעונה הסדירה 15.2 נקודות בממוצע למשחק, הוסיף 4.3 אסיסטים וסיים עם 16.1 נקודות מדד. בפלייאוף הוא העלה את הנתונים שלו עוד יותר והיה אחד הגורמים העיקריים בהעפלה לגמר הפיינל פור, הגמר השלישי שהכתומים הגיעו אליו העונה. אבל כמובן שגם היו רגעים פחות טובים במהלך העונה, כמו הסאגה המתוקשרת עם המאמן צביקה שרף. לונג התראיין היום (שני) בתכנית "מגרש פתוח" ודיבר על העונה כולה.

לונג היה בדיוק בהכנות לקראת חזרה לארה"ב, ונשאל אם מדובר בפרידה רשמית: "אין לדעת, תמיד יש את האפשרות שאני אחזור לכאן שוב. אבל אני תמיד שומר על האופציות שלי פתוחות כדי לראות מה הכי מתאים לי. הגמר? התאוששתי מזה מהר. זה באמת קשה להפסיד משחק על אליפות, אבל כשמסתכלים על כל העונה, היו הרבה מאד מצוקות שהיינו צריכים להתמודד איתן. זה שהצלחנו להתמודד עם כל זה, עם כל הפסימיות והעליות והירידות, ובכל זאת להגיע לאן שהגענו - זאת הצלחה בפני עצמה. אז אי אפשר להיות כעוסים על זה".

כשנשאל לגבי העונה המשוגעת שחווה, ענה: "לא מבין למה זה קרה. אף פעם אין הבטחה לגבי איך העונה תיראה. בכל שנה יש שחקנים חדשים, מאמנים חדשים וצוות חדש. בכל פעם שמשנים משהו, אז הכל אפשרי. אין שום דרך לדעת אם אתה נכנס לעונה שתהיה מוצלחת או כושלת. בכל קבוצה יכול להיות עליות וירידות במהלך העונה, וזה משהו שצריך להתמודד במהלך החיים ככלל. תמיד צריך למצוא את הדרך להמשיך לנוע קדימה. בסופו של דבר זה לא באמת משנה מה קרה מחוץ לפרקט. מה שחשוב זה איך אתה משחק על הפרקט".

על גיא גודס: "אי אפשר באמת לדעת מה היה ההבדל כשהוא הגיע. בהתחלה כשהוא בא ניצחנו כמה משחקים, ואז היה לנו רצף הפסדים. הוא אדם נהדר ומאמן מצוין. המאמן שלפניו עשה דברים דומים איתי. כשביקשתי למשל הפסקות מדי פעם מהאימון, הוא אפשר לי לנוח. גודס פשוט אמר לי כל פעם שאני יכול לנוח כמה שאני צריך, כל עוד אני נותן הופעה טובה במשחק למחרת. אם זה לא קורה, אז יש לנו בעיה. הייתי בינינו הבנה בעניין הזה".

לונג הוסיף לגבי היחסים שלו עם צביקה שרף: "אני לא הייתי אומר שהוא זלזל בי ופגע בכבודי מול שאר החברים. חושבים שזה היה רק ביני לבינו, אבל היה הרבה מעבר לזה. זה היה קשור לכל הקבוצה, וגם לאנשי הצוות. באותה התקופה פשוט לא שידרנו על אותו הגל. התחלנו ממש טוב, אבל אז הפסדנו הרבה משחקים. זה קרה גם עם גודס, תמיד יש עליות וירידות, אבל צריך לראות איך מתקדמים משם. ובסוף הצלחנו לעשות את זה".

"אני מניח שההנהלה פשוט ראתה שלא היה חיבור טוב איתו (עם שרף). כנראה שלא היה אפשר לראות ככה איך נצליח להתקדם ולהגיע להישג. אני אף פעם לא אמרתי שזה או הוא או אני. המילים האלה לא יצאו לי מהפה. כל זה כבר בעבר, אני לא רוצה להמשיך לחיות את הרגעים האלה. מה שחשוב זה איך שסיימנו, על זה אני רוצה לשים את הפוקוס".

לסיום נשאל הגארד על עתידו: "אשמח מאד להישאר פה, אני אוהב לשחק בישראל. זאת הייתה השנה השלישית שלי, ואם אמשיך לשחק פה אז אהנה מזה. זה מזכיר לי את הבית בפלורידה, ובמיוחד אשמח להישאר בראשון לציון. עוד לא שמעתי שום דבר לגבי פניות מקבוצות אחרות. תוכניות לקיץ? לנוח ולהתאושש".