היסטוריה: שופטת ראשונה בליגה הלאומית

נטלי גליוק תזכה בכבוד. 3 שופטים צעירים יעלו לליגת העל

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  04.07.19 - 19:29
תגיע בהמשך גם לליגת העל? גליוק (גלעד חזון, ספסל)
תגיע בהמשך גם לליגת העל? גליוק (גלעד חזון, ספסל)

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

באיגוד השופטים סגרו אתמול (רביעי) עונה באופן רשמי. כל השופטים הגיעו לאיגוד הכדורסל, שם ערכו מספר שיחות - בין היתר עם יו״ר הוועדה המקצועית משה ביטון, עם חבר הוועדה גילי עובד, וכן עם מנכ״ל האיגוד שוהם שניר. באותן שיחות, קיבל כל שופט ביקורת - חיובית או שלילית - על ביצועיו בעונה האחרונה, וכן את השיבוץ לקראת העונה הבאה.

גולת הכותרת הגיעה דווקא מליגת המשנה: השופטת נטלי גליוק קיבלה קידום ועלתה מהליגה הארצית לליגה הלאומית - ובכך תהיה האישה הראשונה אי פעם בכדורסל הישראלי שתשפוט באחת מהליגות המקצועניות. בכך, גליוק - שהיתה גם לשופטת הישראלית הראשונה במפעלי פיב״א - רושמת ציון דרך נוסף, אולי בדרכה גם לשפוט ביום מן הימים בליגת העל.

בליגה הראשונה היו מספר שינויים: גיא סימאני, ששפט בעונה החולפת בליגה הבכירה, ירד ללאומית, בשל ציוניו ובשל הביקורות של הוועדה. שופט נוסף שיהיה במעקב ויהיה חייב לעמוד ביעד של ציון מסוים הוא ערן שמואל. במידה שלא יעמוד בו, הוא יורד גם כן לליגה הלאומית.

מנגד, שלושה שופטים חדשים עלו לליגה הראשונה - והם מצביעים על מגמת ההצערה באיגוד, שכן כל השלושה הם בגילאי 23-26. הדר פאר (27) עולה לאחר שנתיים בלבד בלאומית, בעוד שאור זרור, בן 26 גם הוא, עולה אחרי שלוש שנים. השלישי הוא נועם גורדון, שעולה גם כן אחרי שתי עונות בלאומית - ובגיל 23 בלבד, יהיה השופט הצעיר ביותר בליגה הבכירה. גורדון (אחיו הצעיר של גיל גורדון, ששופט אף הוא בליגת העל) מסומן כאחד השופטים המבטיחים בישראל ובאיגוד כבר מסמנים אותו כאחד משופטי העתיד בישראל.