י-ם נשארה בלי כלום: המו"מ עם לוי פוצץ

הערכה: הפורוורד יצטרף בסופו של דבר. ומה עם וורקמן?

רועי כהן
רועי כהן  16.07.19 - 00:44
תחילת כתבה

בתום דרמה לילית הפועל ירושלים נותרה בידיים ריקות. האדומים מהבירה כבר סיכמו את כל הפרטים עם האופציה המרכזית שלהם, נמרוד לוי, אבל דרשו ממנו לחתום על החוזה עד חצות. משזה לא קרה, המו"מ פוצץ ומחזיקת הגביע נותרה, נכון לעכשיו, ללא חיזוק בעמדת הפורוורד.

הסיבה לדרמה היתה תפוגת אופציית רכישה של שני שחקנים שהיו עדיפות משנית אחרי לוי: רפי מנקו ו-ווילי וורקמן. מנקו הוציא את עצמו מהמירוץ, החליט להישאר באילת ואף הודיע זאת ברשתות החברתיות, והיה נראה כי דרכו של לוי נסללה.

אלא שלוי ביקש מירושלים לחכות עם החתימה הרשמית למחר, כדי לבחון לעומק מספר פרטים קטנים בחוזה. האדומים סירבו, מכיוון שחששו להישאר ללא מרחב תמרון היות שבחצות הסתיימה גם האופציה של וורקמן לצאת מחיפה תמורת 200 אלף ש"ח. קצת אחרי חצות ירושלים ביקשה מסוכנו של וורקמן, רז גל, ארכה כדי לצרף את הפורוורד, אבל מכבי חיפה סרבה בתוקף.

בשלב הזה, ירושלים הודיעה ללוי שהיא יורדת מהסיכום, וכעת, כאמור, נשארה ללא חיזוק בכמדת הפורוורד. למרות זאת, ההערכה היא כי בימים הקרובים הצדדים בכל זאת יגיעו להבנות והפורוורד שהיה אחד השחקנים החשובים של אשדוד בעונה החולפת יצטרף בחוזה לשנתיים.

לוי (24, 2.08), פתח את העונה הקודמת במכבי תל אביב, אך עזב באמצע העונה עקב היעדר דקות משחק. הוא חזר למכבי אשדוד/באר טוביה, שם רשם חצי עונה מצוינת עם ממוצעים של 15.2 נקודות ו-7.1 ריבאונדים.

לוי גדל במחלקת הנוער של מכבי ת"א לצידו של עידן זלמנסון, שאליו צפוי להצטרף בבירה. בעונת הבוגרים הראשונה שלו הוא פתח במכבי ראשל"צ וחזר באמצע העונה לצהובים. את עונת הפריצה רשם במדי אשדוד לפני שנתיים, והוביל את הקבוצה לפלייאוף עם 10.5 נקודות ו-6.3 ריבאונדים.

לוי צפוי לחבור לג'יימס פלדין, טיישון תומאס וג'ייקובן בראון שנשארים בבירה, וכן לסולימאן בריימו וזלמנסון שכבר חתמו. בירושלים ממתינים להתקדמות במו"מ עם בר טימור שצפוי להישאר, ועדיין מחפשים גארד זר נוסף.