החל מ-20/21: עד שני מתאזרחים בקבוצה

השחקנים והמנהלת קבעו: על מתאזרח ששיחק פחות מ-3 עונות בישראל ישולם קנס של 200 אלף שקלים. מכבי ת"א דורשת: שישה זרים ללא חוק רוסי

רועי כהן
רועי כהן  19.07.19 - 17:09

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

נציגים מארגון השחקנים, מנהלת הליגה ומשרד הספורט התכנסו היום במשרדי המנהלת על מנת למצוא מתווה לכמות הזרים בליגת העל בעונות הבאות. בישיבה סוכם כי החל מ-2020/21, כל קבוצה תחויב לרשום בסגל לפחות ארבעה שחקנים בוגרי מחלקות הנוער, ועד שני מתאזרחים בלבד. מתוכם, רק אחד יכול להיות "מתאזרח חדש" , כלומר ששיחק בישראל פחות מ-3 עונות. על מתאזרח כזה תשלם כל קבוצה קנס של 200 אלף שקלים.

בשלב זה, הצדדים הסכימו לאפשר רישום של זר שישי תמורת קנס כספי, אך מכבי תל אביב עומדת על כך שכמות הזרים תהיה לצד ישראלי אחד על המגרש. נכון לעכשיו, השחקנים מתנים את הסכמתם לשישה זרים תמורת חוק רוסי מלא, כלומר שני ישראלים על המגרש.

בישיבה השתתפו, בין היתר, מנכ"ל משרד הספורט, יוסי שרעבי, יו"ר מנהלת הליגה, שמואל פרנקל ומנכ"ל המנהלת, עדלי מרכוס. את מכבי ת"א מייצג דני פדרמן, על אף שאינו מכהן כדירקטור במנהלת. כמו כן, משתתפים יו"ר הפועל חולון, איתן לנציאנו, יו"ר הפועל תל אביב, רמי כהן, יו"ר מכבי ראשון לציון, יצחק פרי, יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון ואיתו הגיעו כמה שחקנים, בהם תומר גינת, גיא פניני, טל דן, גיל אמיתי, בר טימור ועידן זלמנסון.

יתר ראשי הקבוצות מחו בפני פרנקל על כך שהישיבה מתקיימת ללא ידיעתם, ומנגד, שחקנים רבים התלוננו בפני ניר אלון כי עד כה לא הציג בפניהם שום מתווה. אחד מראשי הקבוצות מחה על מנגנון הקנס שיוטל על קבוצה שתרשום שישה זרים: "גם אם הקנס יהיה מיליון שקלים, זה לא הגיוני שמכבי ת"א תשלם מיליון שקלים, שהם אולי 2.5% מתקציב השחקנים שלהם, וקבוצה אחרת, שתקציב השחקנים שלה עומד על 5 מיליון שקלים, תשלם 25% מהתקציב כקנס. הקנס חייב להיות מוגדר באחוזים מתקציב השחקנים ולא במספר אבסולוטי".

אם יושגו הסכמות, פירוש הדבר שכבר בעונה הקרובה יבוטלו הפיינל פור והסיבוב השלישי ויוחלפו בסדרות הטוב מ-3 ובית עליון ותחתון.