סופית: עד 5 זרים יירשמו, כמות המתאזרחים תוגבל

למורת רוחה של מכבי, במנהלת קיבלו החלטה בנוגע למתווה בנוגע לחוקי הליגה: עד שני "מתאזרחים חדשים" בכל קבוצה, לפחות ארבעה שחקנים ממחלקת הנוער יהיו בכל קבוצה

רועי כהן
רועי כהן  24.07.19 - 11:36

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

במנהלת הליגה קיבלו החלטה בנוגע למתווה החדש של חוקי הליגה ומכבי תל אביב ממש לא תאהב אותה. החל מ-2020/21, כל קבוצה תוכל לרשום עד חמישה זרים כאשר תיאלץ לשלם קנס של 500 אלף ש"ח על הזר החמישי. בנוסף, על כל קבוצה לרשום לפחות ארבעה שחקנים שגדלו במחלקות נוער בישראל, זאת כחלק מקידום השחקן הישראלי.

ומה עם המתאזרחים? קבוצה לא תוכל לרשום יותר משני מתאזרחים "חדשים" - כלומר בוותק של עד ארבע שנים בישראל - הראשון יגרור קנס של 200 אלף ש"ח, בעוד אחד נוסף יוביל לקנס של 300 אלף ש"ח. כלומר, 500 אלף ש"ח קנס על שניהם. לעומת זאת, לא תהיה כל הגבלה על מתאזרחים ותיקים.

קבוצה שתרשום שלושה זרים תהיה זכאית לבונוס ובתנאי שתרשום שישה שחקנים בוגרי מחלקות הנוער, כלומר שחקן צבר. קבוצה שתרשום ארבעה זרים גם היא תהיה זכאית לבונוס בתנאי שתרשום עד חמישה בוגרי מחלקות הנוער. כמו כן בכל זמן נתון יהיה על הפרקט שחקן ישראלי בתנאי שהוא בוגר מחלקות הנוער או מתאזרח ותיק. המשמעות היא שמתאזרח חדש לא יחשב כישראלי למניין הישראלים שעל הפרקט, אלא אם שילמו עליו את הקנס.

רק לפני שבוע התכנסו נציגים מארגון השחקנים, מנהלת הליגה ומשרד הספורט כדי למצוא מתווה לכמות הזרים. בתחילה הצדדים הסכימו לאפשר רישום של שישה זרים, כפי שמכבי ת"א רצתה, אבל בו בזמן דרשה שתוכל לשחק עם ישראלי אחד בלבד בחמישייה - דרישה לה השחקנים לא הסכימו כמובן.

הסגל של מכבי ת"א כבר מונה שישה זרים כשאל סקוטי ווילבקין, אנג'לו קלויארו, טאריק בלאק הצטרפו בקיץ נייט וולטרס, אותלו האנטר ואלייז'ה בראיינט. הצהובים יוכלו לצרף שלושה זרים נוספים, אבל לרשום חמישה בלבד בכל משחק, כמו בשנים האחרונות.