מכבי ת"א תקציב 1.4 מיליון דולר לצירופו של רכז בכיר

האלופה תפתח את הכיס? רק אם יגיע האיש המתאים. במידה שלא יצליחו לפתות שחקן עם רזומה מרשים, הצהובים יפנו לאלטרנטיבה זולה יותר. השמות: דילייני, אדאמס ולין

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  05.08.19 - 17:00
תחילת כתבה

מכבי ת"א כבר כמעט והשלימה את כל הסגל שלה לקראת העונה הבאה, וכעת, המטרה המרכזית היא החתמתו של רכז מוביל. לאור העובדה שהצהובים מודעים לחשיבות של אותו שחקן שיגיע, הם מתכוונים להקצות סכום נכבד של כ-1.4 מיליון דולר עבור אותו שחקן, אך רק במידה שיהיה שחקן בכיר.

נכון לרגע זה, רשימת השמות המועדפים על הצוות המקצועי כוללת את דריוס אדאמס ומלקולם דילייני, כשגם ג'רמי לין הוצע לקבוצה ומועמדותו תישקל במידה שהדבר יתאפשר כלכלית.

במכבי מקווים שסכום כזה אכן יספיק כדי לפתות את אחד מהשלושה, אך במידה שאף אחד מהשחקנים לא יגיע בשל סיבות כלכליות או בשל סיבות אחרות והצהובים גם לא ימצאו אלטרנטיבה בדמותו של רכז בכיר, אזי הקבוצה של יאניס ספרופולוס תלך על רכז פחות מוכר, בכסף קטן יותר.

בגזרתו של מלקום דילייני, עד לא מזמן מכבי לא הייתה לבד וצסק"א הביעה עניין ברכז, אלא שהדברים לא יצאו לפועל והרוסים מצאו רכז אחר אשר יאייש את העמדה. דילייני שיחק בעונות 2016-2018 באטלנטה הוקס, אך את העונה החולפת סיים בליגה הסינית לאחר שלא הצליח להותיר חותם ב-NBA. הוא שיחק בסך הכל 127 משחקים בליגה הטובה בעולם בהם קלע 5.7 נקודות למשחק ומסר 2.8 אסיסטים. עוד לפני כן שיחק דילייני בבאיירן מינכן ובלקומוטיב קובאן, אותה הוביל לפיינל פור היורוליג עם 19.7 נקודות למשחק ו-5.5 אסיסטים.

דריוס אדאמס העביר את שלוש השנים האחרונות בליגה הסינית גם כן, שם העמיד ממוצעים מפלצתיים של 36.6 נקודות למשחק, לצד 8.4 אסיסטים ו-7.5 ריבאונדים. עוד לפני כן אדאמס רשם קדנציה מוצלחת ביורוליג יחד עם באסקוניה. הוא השלים קו אחורי מרשים יחד עם מייק ג'יימס והוביל את הספרדים עד לפיינל פור 2016, כשהוא קולע 13.2 נקודות למשחק ומוסר 4 אסיסטים.

בניגוד לדילייני ואדאמס, שמו של לין מוכר יותר לחובבי הענף. אלוף ה-NBA הטרי הגיע לטורונטו באמצע העונה שעברה, אך לא קיבל את הבמה אותה ציפה לקבל ולא הסתיר זאת בראיון שהעניק לא מזמן לכלי התקשורת שם הצהיר בדמעות כי: "ה-NBA ויתר עליו". לין נמצא בירידה בשנתיים האחרונות של הקריירה שלו, אך עדיין שחקן ברמתו יכול לעשות את ההבדל עבור הצהובים.