המועצה לא תמכה, גלבוע עלולה לרדת ללאומית

פסימיות במועדון, 2 מיליון ש"ח לא הועברו. אוחיון: "המועצה לא מסוגלת לעמוד בחלקה בשותפות והיא עשתה כל מה שהיא יכולה"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  09.08.19 - 15:15
תחילת כתבה

בעיות כלכליות קשות בהפועל גלבוע/גליל מאיימות על עתיד הקבוצה. ההסכם בין גלבוע לבין המועצה האזורית בה היא משחקת טרם נחתם, כאשר הכספים עדיין לא הועברו. מדובר בכ-2 מיליון ש"ח שהתחייבה המועצה האזורית גלבוע להעביר, אך נכון לעכשיו הסכום טרם הגיע. במידה והמועצה לא תעביר את הכספים כמתחייב, עתידה של הקבוצה בליגת העל מוטל בספק והיא עלולה לרדת ללאומית.

בסביבת המועדון דיברו אף על האפשרות שהקבוצה תתפרק לחלוטין. הבעלים חיים אוחיון טרם קיבל החלטה, אך במידה ואכן לא יהיה שיתוף פעולה בין הצדדים, הוא עלול לעזוב.

יש לציין כי במקביל להתפתחויות אלו, גלבוע התכוננה עד כה כרגיל לקראת העונה החדשה. היא החתימה כבר שני שחקנים זרים (ג'סטין טילמן וג'ארמר גאלי) ומחזיקה גם בחמישה ישראלים בכירים ובמאמן ליאור ליובין. במועדון עדיין מקווים שלעניין הזה יהיה סוף טוב והכספים אכן יגיעו.

חיים אוחיון אמר: "המועצה לא מסוגלת לעמוד בחלקה בשותפות והיא עשתה כל מה שהיא יכולה כדי לעמוד בזה. צריך לקחת בחשבון שהקבוצה לא תהיה בליגה הראשונה, צריך שניים לטנגו וכרגע למועצה אין יכולת לקיים את חלקה. הם רוצים, אבל כרגע זה לא קורה".

חשוב לציין כי מאז שנת 2012 המועצה במצב גרעוני, ולמרות זאת עמדה במחויבותה והעבירה מדי שנה סכום של כ-3 מיליון שקלים, המהווים כ-40% מתקציב הקבוצה. עם זאת, מאז שנת 2012 נמצאת המועצה בתכנית התייעלות, כשאת המצב הכלכלי החמור "ירשה" המועצה הנוכחית, כשהיא במצב של קרוב ל-200 מיליון ש"ח חובות, שכוללים גרעון מצטבר, הלוואות והתחייבויות.