ראשל"צ ויתרה על הזכות, קולשוב בדרך לחולון

פרסום ראשון: הגארד צפוי לחתום לאחר ששוחרר ללא תמורה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  10.08.19 - 14:48
תחילת כתבה

איגור קולשוב בדרך להפועל חולון. מכבי ראשון לציון, לה הייתה זכות ראשונים על השחקן בשתי עונותיו הראשונות בישראל, הודיעה לחולון כי היא מוותרת על הזכות הזו - וכעת השחקן במשא ומתן עם הקבוצה בה סיים את העונה הקודמת, וכל ההערכות הן שיחתום.

כפי שפרסמנו כאן בשבוע שעבר, קולשוב, שרצה לשחק באירופה אך לא קיבל הצעות מספיק אטרקטיביות, מתכנן לחזור לישראל. למרות ההסכם מול ראשל"צ, הוא העביר מסרים כי הוא מעוניין לשחק רק בחולון, לאחר שהתחבר בצורה מצוינת למועדון ולקהל בסיום העונה שעברה.

בימים האחרונים, ניהלו חולון וראשל"צ מו"מ לגבי קולשוב. סגנית האלופה רצתה בתחילה לקבל כסף בעבור ויתור על הזכות, אלא שהסגולים הבהירו לה כי הם לא מתכוונים לשלם. העניין הוא שהשחרור של קולשוב היה אינטרס של כל הצדדים: של השחקן עצמו, של הפועל חולון וגם של ראשל"צ, שכן הוא לא נמצא בתכניות המקצועיות של גיא גודס, ואם היה נשאר - חוזהו היה מכביד על התקציב.

כעת, לאחר ש"מכשול" התשלום לכתומים הוסר, קולשוב צריך לסגור את תנאיו מול חולון. במועדון מעוניינים להחתימו בחוזה ארוך טווח, לאור העובדה שרואים בו שחקן שיכול להוביל את הקבוצה בשנים הבאות. במועדון מאמינים כי הדברים ייסגרו, משום שקולשוב, כאמור, מאד רוצה לשחק בקבוצה, ואף העדיף אותה על פני קבוצות אחרות, שגם היו יכולות לשלם לו יותר.

קולשוב חזר לישראל בקיץ הקודם אחרי קריירת מכללות יפה וב-26 משחקים במדי מכבי ראשון לציון קלע 11.5 נקודות בממוצע, לצד 5.4 ריבאונדים. אלא שבמחזור ה-27, מול הפועל תל אביב, הוא לא שיחק בשל החלטה מקצועית של גודס, ודרכו החוצה נסללה, כשמכת הפציעות בחולון הנחיתה אותו אצל דן שמיר. קולשוב גילה יכולת משופרת, הגדיל את האחוזים מחוץ לקשת (מ-24% ל-38%) - והיה מהבולטים בשורות קבוצתו החדשה מול אותה ראשל"צ בסדרת הפלייאוף (למרות ההפסד 3:1), אותה סיים עם ממוצעים של 12.2 נקודות ו-6 ריבאונדים.