יש פיתרון: גלבוע/גליל תפתח את העונה

בפגישה עם המועצה סוכם שהאוהדים יגייסו 1.5 מיליון ש"ח

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  11.08.19 - 20:45
תחילת כתבה

חדשות טובות להפועל גלבוע/גליל: הקבוצה תוכל לפתוח את העונה. הערב (ראשון) נערכה פגישה בין נציגי האוהדים לעובד נור, ראש מועצה איזורית הגלבוע, ובמהלכה הקהל התחייב לגייס סכום של 1.5 מיליון ש"ח, הנדרש להשלמת חלקה של המועצה בתקציב המועדון. את הסכום הנדרש יגייסו האוהדים בשתי פעימות - חצי מיליון עד סוף שנת 2019, ועוד מיליון שקל עד יוני 2020.

מגלבוע/גליל נמסר: "בפגישה סוכם גם כי רשות מוניציפלית, בדגש על מועצה אזורית הפריפריה, לא יכולה ולא צריכה להתמודד עם אתגרי קבוצה תחרותית בוגרת בליגת העל. עוד דובר בפגישה על האכזבה והכאב מאותם גופים פיננסים ומפעלים גדולים, אשר פועלים בצפון, ומשקיעים מיליונים בספורט במרכז הארץ, במקום להירתם ולתמוך בספורט בפריפריה. בכך, לא רק שהמדינה לא משקיעה, אלא גם אותם גופים גדולים, מפספסים הזדמנות מעולה להשקעה מחוללת שינוי".

בגלבוע/גליל היו מרוצים לאחר שהושג הסיכום וסיפרו כי שלוש שעות בלבד מאז העלו האוהדים את מיזם גיוס הכספים, נאספו למעלה מ-26 אלף ש"ח. במועצה גם ביקשו לשבח את חיים אוחיון, מבעלי הקבוצה, על המחויבות להמשך הפעילות בגלבוע.

תמיר אסטרוגו, יו"ר חוג האוהדים, אמר: "מבחן לא פשוט לפנינו ואני בטוח שנצליח במשימה. זה הרגע בו חשוב להבין את הצורך בהירתמות של כולם לעשייה. לדעת להמשיך להיות מלוכדים, נחושים ואופטימיים, ובכך נעמוד ביעד שהוצב בפנינו. אנחנו עושים היסטוריה, ואין לנו כוונה לפספס זאת".

עובד נור אמר: "ספורט עבורנו הוא קודם כל נכס וערך חברתי, חינוכי וקהילתי, ותחת המועצה הנוכחית משמשת הקבוצה הבוגרת כפלטפורמה לשלל פעילויות של חיבור הקהילה, והחיבור החשוב למועדון הנוער גלבוע/מעיינות, השני בגודלו בארץ. תרומה לכדורסל בגלבוע, משמעותה תרומה ישירה לקהילה. זוהי תרומה ישירה לקבוצה הפועלת ללא תנאים ומוכיחה את ניצחון הרוח על החומר, ומכאן שלא מפתיעה אותנו ההתגייסות המרגשת של חוג האוהדים, שמבין את המצב לאשורו, ונרתם להשתתף בגיוס הכספים, תוך התחייבות להשלמת התקציב החסר".