זר שביעי לקטש: מינדאוגאס קופשאס חתם בי-ם

הסנטר הליטאי הענק (2.16) סגר לעונה עם אופציה לאחת נוספת. צפו בביצועיו

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  14.08.19 - 11:01
תחילת כתבה

הפועל ירושלים ממשיכה לבנות את הקבוצה לעונה הקרובה: היום (רביעי) הודיעו האדומים כי החתימו את הסנטר הליטאי מינדאוגס קופשאס על חוזה לעונה אחת עם אופציה לעונה נוספת. קופשאס, המתנשא לגובה של 2.16 מ', הוא הזר השביעי של הירושלמים ובעונה שעברה פגש את הפועל במסגרת שלב הבתים של ליגת האלופות בכדורסל. ההחתמה הזאת סוגרת את הסגל של עודד קטש, וייתכן כי בשלב הראשון הליטאי יירשם רק למסגרת האירופית.

בעונה האחרונה בליטא העמיד קופשאס ממוצעים של 9 נקודות, 4.8 ריבאונדים ואסיסט למשחק ב-18 דקות בליגה הליטאית. במסגרת האלופות קלע הסנטר 8.7 נקודות ולקח 4.4 ריבאונדים ב-16 דקות בלבד על המגרש. במפגש בעונה שעברה מול הפועל בארנה קלע קופשאס 17 נקודות ולקח 10 ריבאונדים.

לאחר החתימה, אמר קופשאס: "אני שמח ללבוש אדום בעונה הקרובה. הגעתי לירושלים עם ליטקאבליס בעונה שעברה והתרשמתי מאוד מהאולם, הקהל והמועדון. יודע שהגעתי למקום שבו מכוונים הכי גבוה". המאמן, עודד קטש אמר על הליטאי: "אנחנו עוקבים אחריו כבר תקופה, אני ממש שמח שהוא הצטרף אלינו. חיפשנו סנטר עם נוכחות שיוכל להיות שחקן מטרה בהתקפה עם נוכחות בהגנה. הוא יוכל לספק לנו עוד אלמנטים, שהיו חסרים בשני צידי המגרש".