קאזינס נחת: "לא היססתי להגיע לישראל"

הגארד החדש של הפועל ירושלים: "יודע שהליגה טובה וקשה"

רועי כהן
רועי כהן  24.08.19 - 11:33
רכבת הנחיתות נמשכה. קאזינס והאוהדים בנתב"ג
רכבת הנחיתות נמשכה. קאזינס והאוהדים בנתב"ג
תחילת כתבה

אחרי הגעתם של מינדאוגאס קופשאס וטרנט לוקט, הגיע תורו של אייזיאה קאזינס לנחות בישראל לקראת פתיחת ההכנה של הפועל ירושלים לעונה הקרובה. "לא היססתי להגיע לכאן", הדגיש עם הגעתו.

"אני חושב שתהיה חוויה, אני נרגש לקראת פתיחת העונה", אמר הגארד החדש של עודד קטש, "אני מחכה לפגוש את כל החבר'ה ואת הקבוצה ואני מצפה לשנה מצוינת. אני רוצה לשחק חזק ולהיות הכי טוב שאני יכול, אנסה להוביל את הקבוצה ולהראות את מה שאני יודע. אני יודע שהליגה כאן טובה וקשה, ושהאוהדים תומכים ודוחפים. יש לנו חבורה טובה ובעזרת האימונים נתחבר ואני מקווה שנזכה באליפות".

עבור קאזינס מדובר בניסיון שני לשחק מחוץ לארצות הברית, אחרי שלא התאקלם בשולה הצרפתית. "אני רוצה לנצח כמה שיותר, אם אני אעשה עונה טובה ותהיה אפשרות להגיע ל-NBA אז אולי זה יקרה, אבל אם לא אז אולי אני אמשיך באירופה ובישראל".

קאזינס נחשב לקומבו גארד קשוח ששומר טוב, אך עם יכולת קליעה לא יציבה ובחירת זריקות מוטלת בספק. הוא למד במכללת אוקלהומה ורשם שם 9.6 נק', 2.6 אס', 3.8 ריב' ויותר מחטיפה ב-137 משחקים. הוא נבחר על ידי סקרמנטו בסיבוב השני של דראפט 2016 אבל לא הצליח להשיג חוזה מובטח. מאז, הוא שיחק בליגת הפיתוח וב-125 משחקים רשם 15.2 נק', 4.6 אס' ו-1.5 חט'.

מי שעוד נחת בארץ היום הוא ג'יימס פלדין. הגארד האמריקני היה משחקניה הבולטים של ירושלים בעונה שעברה, ואחרי הקיץ, התקבל בנתב"ג ע"י עשרות אוהדים.

פלדין מוכן לשנה החדשה: "הכישלון בעונה שעברה עוד יושב לנו בראש, אבל התחילה עונה חדשה ואסור לנו לחשוב על זה. אנחנו פשוט צריכים ללכת קדימה. אני אוהב את ההחתמות החדשות, הקבוצה עשתה עבודה טובה בבנייה מחדש, רצינו שתהיה אותה קבוצה אבל דברים משתנים וזה טבעי. אליפות זו תמיד המטרה כאן בירושלים, ואני מקווה שנעשה את זה", אמר בנתב"ג.