פרסום ראשון: מקניל חתם לעונה אחת בנהריה

אקס הפועל ת"א ילך בדרכו של פרנקו ויסגור את הסגל הצפוני

רועי כהן
רועי כהן  06.09.19 - 11:20
תחילת כתבה

סוגרת את הסגל: עירוני נהריה סיכמה על הצטרפותו של ג'רל מקניל לעונה הבאה. בכך יחבור הרכז למאמנו בשנתיים האחרונות בהפועל ת"א, דני פרנקו, ויהיה החלק האחרון הפאזל המסקרן שנבנה בקבוצה הצפונית.

מקניל, שהצטרף אשתקד להפועל במהלך העונה לקדנציה שנייה, היה חלק חשוב במכונה של פרנקו ועזר לאדומים להגיע לפלייאוף למרות עונה לא טובה, אך המסע הסתיים בצורה צורמת עם סוויפ של היריבה העירונית, מכבי ת"א. מבחינה אישית מקניל עשה את שלו והעמיד ממוצעים של 13.4 נקודות לצד 3.5 אסיסטים ו-3.8 ריבאונדים ב-31.3 דקות על הפרקט, כשבקדנציה הראשונה שלו באדום, מקניל קלע 14 נקודות ומסר 4.2 אסיסטים למשחק.

הרכז בן ה-32 מצטרף לאייל שולמן, ניב משגב, טראוויס ווריק ודומיניק ווטרס בקו האחורי של הצפוניים. מלבדם, פרנקו הלך על קונספט וותיק ומוכר, כשהחתים זרים שמוכרים בנוף הכדורסל הישראלי בדמותם של ג'ף אדריאן וטוני גפני, לצד קאדר ישראלי בכיר שכולל את איגור קולשוב ואיתי שגב. מי שיסגור את הסגל יהיו שלו לוגשי, השריד היחיד של מבחני טרום העונה שערכה הקבוצה.

יו"ר עירוני נהריה, ניסים אלפסי, אמר: "אני שמח לבשר על החתמתו של השחקן ג'רל מקניל, שישלים את סגל הקבוצה. זה המקום לציין את הצוות המקצועי, בראשותו של המאמן דני פרנקו והעוזרים עופר רחימי ומעוז מלכה, שגילו אורך רוח וסבלנות, ובנו בקפידה קבוצה חזקה, איכותית ואטרקטיבית. אין לי ספק שהולך להיות 'חם' בנהריה העונה".

על קצב מכירת המנויים אמר: "הקהל מגלה התעניינות רבה ומשתוקק להתחלת משחקי הליגה. עד כה נרכשו מעל 1000 מנויים, דבר המעיד על האמון של האוהדים בקבוצה. להערכתי, אנו נעבור את סף ה-1500 מנויים, שזה גדילה ב-50 אחוזים ויותר מהעונה הקודמת".

מאמן הקבוצה, דני פרנקו, הוסיף: "שמח שאנחנו משלימים את הסגל עם שחקן איכותי כמו ג׳רל. הוא תוספת כח משמעותית עבורנו בשני צידי המגרש. הווינריות, הכישרון ההתקפי, והקשיחות ההגנתית שג׳רל מביא למגרש משלימה עבורנו סגל קשוח, מנוסה ורעב להצלחה. המשימה שלנו עכשיו היא לעבוד ביעילות ובסבלנות על מנת להתלכד ולהתגבש מיחידים לקבוצה. אני קורא לכל אוהדי הכדורסל בנהריה להגיע ולרכוש מינוי על מנת שהאולם בעין שרה יהיה מלא, חם ותומך, כמו שהקהל הנהרייני יודע להיות".