יובל זוסמן צפוי לחתום על חוזה חדש במכבי תל אביב

הכישרון הצעיר של הצהובים ישתדרג ל-150 אלף דולרים לעונה, אך לחוזה המשופר לא יתווספו שנים והוא יסתיים ב-2021. גורם במועדון: "צעד לקראת הישארותו לשנים קדימה"

רועי כהן
רועי כהן  12.09.19 - 09:05
תחילת כתבה

בתום מגעים מתמשכים בין מכבי ת"א לנציגיו של יובל זוסמן, מסתמן כי הגארד הצעיר צפוי לחתום בקרוב על חוזה משופר בקבוצה, שבמסגרתו ירוויח כ-300 אלף דולר בשנתיים הקרובות. (כ-150 אלף דולר לעונה).

מדובר בשדרוג משמעותי בתנאיו של זוסמן, שעל פי החוזה הקיים, שנחתם כשהיה בגיל 16, היה צפוי להשתכר בסכום זעום של כ-35 אלף דולרים לעונה בשנתיים הקרובות. תחילה מכבי הציעה לו חוזה המוערך בכ-900 אלף דולרים ל-4 עונות הקרובות, אך זוסמן העדיף שלא להוסיף עוד שנים להסכם הקיים, ולבסוף במכבי התרצו והסכימו לשפר את התנאים הקיימים, ללא תוספת שנים בחוזה.

עם זאת, על פי המסתמן, למכבי תהיה זכות השוואה לכל הצעה שזוסמן יקבל עם סיום החוזה בקיץ 2021. המשמעות היא כי אם הצהובים יחליטו להעניק לזוסמן תנאים זהים לאלו שיקבל בקבוצה אחרת, הוא יהיה מחויב לקבל את ההצעה של מכבי ולהישאר לעונה נוספת.

במכבי ת"א אמרו כי החוזה עדיין לא נחתם אך הדגישו: "היינו יכולים להיצמד לחוזה הקיים, אך הבנו שבמציאות שנוצרה ולאור ההתקדמות שיובל עשה בשנתיים האחרונות זה לא ריאלי. זה לא מובן מאליו מבחינתנו לשפר תנאים של שחקן באופן משמעותי ואף להסכים שהדבר לא יהיה כרוך בהוספת שנים לחוזה, אבל הצעד הזה הכרחי לחיזוק האמון הדדי ואנחנו מאמינים שזה יכין את הקרקע להישארות של יובל במכבי לשנים קדימה".

זוסמן הצטרף לאקדמיה של מכבי תל אביב בשנת 2015. באותה עונה הוביל את קבוצת הנוער של מכבי לזכייה בדאבל, והרשים בטורניר מוקדמות הנוער של היורוליג בברצלונה ונבחר לחמישייה המצטיינת עם 18 נק', 7.5 ריב', 5.2 חט' ו-2.7 אס' למשחק. בעונה שלאחר מכן הושאל למכבי עירוני רעננה מהלאומית והוביל אותה למקום הראשון בסיום העונה הסדירה עם ממוצעים של 11.7 נק' עם 41 אחוז ל-3, 3.6 ריב', 2.3 אס' ו-1.8 חטיפות.

הרגע הגדול של זוסמן הגיע בקיץ 2018, כשהוביל את נבחרת העתודה לזכייה באליפות אירופה הראשונה, ואף נבחר ל-MVP של הטורניר. בשנתיים האחרונות הוא זכה בשתי אליפויות רצופות עם מכבי ת"א, ובעונה החולפת הגיע למקום השני בדירוג ה-Rising Star של היורוליג אחרי גוגה ביטאדזה. ביוני האחרון העמיד את עצמו לבחירה בדראפט אך לא נבחר, ובמהלך הקיץ שיחק בליגת הקיץ במדי קליבלנד.