ווילבקין: נתחיל את עונת היורוליג הקרובה כאנדרדוג

גארד מכבי ת"א על מירוץ החימוש של היריבות ביורוליג: "נצטרך להרוויח את הכבוד". על התפקיד שלו: "אני אהיה הרכז המוביל. יש פה שחקנים שיורידו ממני את העול ההתקפי"

רועי כהן
רועי כהן  19.09.19 - 20:50
תחילת כתבה

סקוטי ווילבקין גרסת 2019/2020 נראה מעט שונה. מי שבעונה שעברה היה קצת חשדן כלפי התקשורת הישראלית, ושקל את מילותיו בכל שיחה וראיון, נראה השנה מחויך הרבה יותר, מרגיש יותר בנוח. אולי זו העובדה שהוא כבר מכיר את יחסי הכוחות, אבל יותר סביר שהחוויות שצבר במהלך הקיץ - בעיקר כשהתחתן בסוף יולי, וגם המשחק המכונן נגד ארה"ב בגביע העולם - עשו את שלהם.

"גביע העולם היה חוויה מאוד מיוחדת. זאת מסגרת לא קלה להיות בה לאורך זמן. במלון, עם הרבה אימונים ומשחקים", הוא אומר בראיון עם ערוץ הספורט, "כמובן שרגע השיא עבורי היה המשחק נגד ארה"ב. המון חברים ובני משפחה שלי צפו בזה ואמרו לי שהם עודדו את טורקיה בגללי. זה היה משחק כיפי, לא ידענו אם נפסיד ב-20 או שאולי נגרור אותם למשחק צמוד".

עד כמה זה היה מתסכל לראות את החברים שלך מגיעים לקו העונשין ומחטיאים בזה אחר זה בשניות ההכרעה?
"זה היה קשה, אבל זה לא בשליטה שלך. כל מה שיכולתי לעשות זה לתמוך בהם. אלו סיטואציות עם המון לחץ, ברור שהם רצו לקלוע. אני רוצה להאמין שאם אני הייתי הייתי עומד על הקו, הייתי קולע".

אני אנווט
בעונה שעברה במכבי, ווילבקין למעשה אולץ להיות הרכז המוביל בגלל הפציעה של ג'רמי פארגו, ורוב העומס ההתקפי היה על הכתפיים שלו. כעת במכבי יש לצידו שחקנים כמו טיילר דורסי ואלייז'ה בריאנט, שיכולים להוריד ממנו את הנטל ההתקפי, ולכן בתשובה לשאלה אם הוא יהיה הרכז המוביל של מכבי העונה, ווילבקין עונה "כן" באופן מיידי וללא היסוס.

אבל גם בעונה שעברה היית הרכז המוביל, וזה לא ממש עבד
"אבל תסתכל על הכישרון שיש בקבוצה השנה. אני מאמין שהשילוב של כל הכשרונות שיש לנו בקבוצה יתחבר העונה ממש טוב והפעם זה יעבוד. הייתי רק בשני אימונים, אבל זה כבר מרגיש לי שהולכת להיות כימיה נהדרת בין כולם. זה שיש לצידי שחקנים שיכולים להוריד ממני את העול ההתקפי רק נותן סיבה לקוות שהעונה תהיה יותר מוצלחת, גם לי באופן אישי וגם לנו כקבוצה".

אחד החששות הוא שהקבוצה לא כל כך מאוזנת בין ההגנה להתקפה, ובקו האחורי יש לכם רק את יובל זוסמן עם אוריינטציה הגנתית מובהקת. אתה מסכים?
"אני יכול להבין את הזווית הזאת, אבל אם אתה מסתכל על כמות השחקנים שמסוגלים לקלוע, זה די מאזן את זה וזה יקל עלינו בהתקפה. ההגנה תמיד היתה ותישאר מאמץ קבוצתי ואנחנו נהיה בסדר".

מכבי לא העפילה לפלייאוף היורוליג מאז העונה שאחרי הזכייה ב-2014, והלחץ תמיד קיים, אבל עד כמה אתה מרגיש אותו גם מבחינה אישית וגם ברמה הקבוצתית?
"אני מרגיש אותו, אבל זה לא לחץ שבא מבחוץ אלא לחץ שאנחנו שמים אותו על הכתפיים שלנו מבחירה. העונה הזאת הרצון שלי להגיע לפלייאוף הוא עצום, במיוחד אחרי שלא הצלחנו בעונה שעברה. צריך לזכור שבהתחלת העונה שעברה לא נתנו לנו סיכוי, וכשעשינו את הקאמבק ובסוף לא הצלחנו זה רק היה מאכזב וכואב עוד יותר, במיוחד עבורי שבשנתיים לפני כן הייתי בפלייאוף, גם ביורוליג וגם ביורוקאפ. אני לא רגיל לסיים עונות כל כך מוקדם, אז העונה אני ממש רוצה לעשות את זה וזו המטרה מספר 1 שלי העונה".

איך אתה רואה את מכבי ביחס למירוץ החימוש המטורף ביורוליג?
"המשמעות היא שאנחנו נתחיל את העונה כאנדרדוג. לא היינו קבוצת פלייאוף בעונה שעברה, יש לנו קבוצה די חדשה העונה ואנחנו נצטרך להרוויח את הכבוד ואת ההכרה מצד שאר הקבוצות. אבל אני מרגיש שעם הכימיה שנבנית כאן, אנחנו בהחלט יכולים לעשות את זה. ואנחנו גם צריכים מזל, זה אף פעם לא מזיק".