קלויארו לא יטוס עם מכבי לטורניר באתונה

הפורוורד סובל ממתיחה בשריר הירך האחורי ויישאר בישראל

מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: אלן שיבר)  20.09.19 - 18:35
תחילת כתבה

אחרי הזכייה בטורניר ההכנה באנז'ה מול לה מאן, קיבלה מכבי ת"א חדשות רעות לקראת היציאה לטורניר ינאקופולוס באתונה, שבו משתתפות גם פנאתינייקוס, פנרבחצ'ה ומילאנו. אנג'לו קלויארו סובל ממתיחה בשריר הירך האחורי ולא יטוס עם הקבוצה ליוון.

ביום רביעי ערכה הקבוצה את מסיבת העיתונאים המסורתית לקראת העונה שבפתח. בזמן שרוב קבוצות הליגה ישחקו בגביע ווינר סל, הצהובים ימשיכו את ההכנות מעבר לים לפני השלבים המאוחרים בטורניר הישראלי. עד כה, האלופה ערכה חמישה משחקי אימון והשיגה מאזן של שלושה ניצחונות ושני הפסדים.

היו"ר שמעון מזרחי דיבר ראשון: "אנחנו גאים ושבעי רצון מהעובדה שהצלחנו לשמר את הצוות המקצועי ושמונה שחקנים מהעונה שעברה. הקבוצה חזרה בצורה טובה מטורניר ההכנה ואנחנו עם הפנים לקראת הטורניר ביוון, שיהיה ברמת יורוליג לכול דבר ועניין. לראשונה העונה הקבוצה תהיה בהרכב מלא אחרי חזרת סקוטי ווילבקין מאליפות העולם בסין ושובו של ג'ייק כהן".

המנהל המקצועי, ניקולה ווייצ'יץ' אמר: "עשינו עבודה טובה בקיץ. כשרונות טובים הגיעו, בעונה שעברה היינו קרובים להגיע ל-8 האחרונות ביורוליג. העונה נהיה תחרותיים, ועכשיו זה תלוי במאמן ובשחקנים. תמיד לוקח קצת זמן עד שהופכים לקבוצה. נהיה סבלניים".

המאמן יאניס ספרופולוס הוסיף: "ערב טוב (בעברית). עונה חדשה מתחילה. יש הרבה חלומות והרבה רצון להצליח. כל הקיץ אנשי המועדון ניסו לעשות את הטוב ביותר כדי להביא את השחקנים הטובים ביותר. טוב ששמרנו על 8 שחקנים והבאנו 7 חדשים. יש לנו סגל של שחקנים טובים. אנחנו רוצים להיות קבוצה תחרותית. כולם מבינים את הפילוסופיה. עדיין מוקדם, אנחנו עדיין לומדים. הקבוצה משתפרת מיום ליום. חשוב מאוד להבין שלא צריך לדבר הרבה, אלא לעבוד קשה וזה מה שאנחנו עושים". 

לאחר מכן, השלושה ענו על שאלות העיתונאים. ספרופולוס דיבר על השחקנים הישראלים: "אני מאוד שמח מהסגל. זוסמן ואבדיה? אני חושב שכבר בשנה שעברה כולם הבינו שאני רוצה לבנות על השחקנים הישראלים. זה מה שנמשיך לעשות, זה לא סוד שאנחנו רוצים לשלב את כל השחקנים יחד. אומר את זה רק פעם אחת: כל השחקנים זהים, לא משנה מאיפה באו. אני לא מפריד בין השחקנים, אם הם יהיו טובים הם יקבלו דקות". המאמן היווני המשיך ואמר בעברית: "אנחנו רוצים לנצח בכל המשחקים".

היו"ר מזרחי נשאל על המטרות: "המטרות שלנו זהות. אליפות וגביע זה הלחם והחמאה. אחר כך ננסה להעפיל ל-8 האחרונות ביורוליג. רוב הקבוצה התחזקו משמעותית. בנינו קבוצה שתוכל להתמודד בהחלט על העפלה ומי שם השמיים הם הגבול".

על המשחקים ביורוליג שמתקיימים ביום שישי: "אנחנו עושים כל מה שאפשר כדי להימנע מלשחק בימי שישי. בישראל לא נשחק בימי שישי. ברוסיה לרוב מתקיימים המשחקים בשישי, צריך להבין שמשחקים נערכים פעמיים בשבוע ולכן המרווח בין הימים שלישי ושישי. אנחנו עושים כל מה שרק אפשר. יכולים להצטער ששומרי המסורת לא יכולים לצפות בשידור חי".

על התקציב הוסיף: "אני לא נכנס למספרים, אבל הוא לא פחות מבעונה שעברה".

ניקולה ווייצ'יץ' נשאל על הפיצול של אולימפיאקוס : "כל אירופה עוקבת אחרי מה שהם עושים. המצב באירופה הוא שיש כל כך הרבה משחקים".