הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כספי הזכיר נשכחות, יאניס סגר חשבון: רשמים מהדרבי

ההצגה של הפורוורד במשחק הראשון בישראל מאז החזרה ("היה עניין של זמן עד שיספק את הסחורה"), העקיצה של ספרופולוס לעיתונאים ולחוקי הליגה והאווירה בדרייב אין, שנותנת תקווה לימים אחרים. תובנות מהתבוסה שהנחילה מכבי תל אביב ליריבה העירונית

רועי כהן
רועי כהן  25.09.19 - 10:57
תחילת כתבה

למקרה ששכחתם. 18 נקודות, 8 ריבאונדים, 4 אסיסטים, 2 חסימות וכל זה ב-20 דקות בלבד. זו היתה השורה הסטטיסטית של עמרי כספי במשחק הבכורה שלו בישראל - בדרבי מול הפועל תל אביב - מאז חזר אחרי עשור בליגה הטובה בעולם. כספי היה קטלני בכל צורה: בקליעה, בפיזיות עם הגב לסל, כפינישר של מתפרצות וכסוחט עבירות מדופלם.

על פניו, התפוקה הזאת של כספי הייתה אמורה להיתפס כמובנת מאליה. אחרי הכל, האיש היה עשור ב-NBA. ובכל זאת, בכל סל ובכל מהלך חיובי שלו, הייתה תחושה שמדובר בהפתעה. אתם יודעים, ההכנה לא היתה אידיאלית, בטורנירים בפולין ובצרפת החלודה שהצטברה אחרי שלא שיחק מאז ינואר הורגשה, ומכבי ת"א בעצמה הבהירה בכל הזדמנות שכולם יצטרכו להתאזר בסבלנות עד שיחזור הכספי שכולם מכירים.

אז הכספי הזה חזר כבר בגביע ווינר. מה שהיה מרשים לא פחות מההופעה הייתה הקלות שבה כספי התייחס ליכולת שלו אחרי המשחק. מבחינתו, זה פשוט עוד יום במשרד, וטון הדיבור שלו לא עלה אפילו בדציבל אחד כשנתן את תגובתו למשחק.

"ידענו שיהיה משחק חם, הייתה אנרגיה ואווירה טובה מבחינת שני הקהלים", אמר הכוכב, "אני לא מתעסק במה שאנשים חושבים עליי, זה נכון שההכנה לא הייתה חלקה והיו פציעות קטנות, אבל אני אמשיך לשפצר את עצמי ולהתכונן לעונה. לא בהכרח תראו את הדומיננטיות הזאת ממני לאורך כל העונה, יש לנו סגל רחב מאוד והפעם זה הלך לכיוון שלי".

שעת הכושר של ספרופולוס. מבט ראשון על הסגל של מכבי, בצירוף הניצחון המשכנע בדרבי, מעורר מחשבות אם בכלל יש קבוצה ישראלית שתהיה מסוגלת להתמודד עם העומק והכישרון האינסופי בסגל של יאניס ספרופולוס. אבל כשהמאמן היווני נשאל על כך, הוא בחר דווקא לעקוץ את חוקי הליגה.

"עם חמישה זרים בלבד כמובן שכל קבוצה בליגה יכולה להיאבק בנו", אמר בטון כעוס מעט, "יש לנו עומק, דני אבדיה השנה יהיה חלק בלתי נפרד מאיתנו, יובל זוסמן היה טוב. יש לנו בסיס ישראלי חזק שהוא כוח בליגה הזאת".

בהמשך החליט ספרופולוס לסגור חשבון קטן עם חלק מהעיתונאים שטענו שהכושר הגופני של הצהובים בשלב הראשון של ההכנה לא היה במיטבו: "אתם העיתונאים טענתם שאין לנו כושר גופני, אז פתאום אנחנו כבר רצים כמו שצריך? השחקנים מתחילים להבין את הטקטיקה שלנו. עדיין מוקדם לשפוט כל דבר כי התוצאות לא ממש חשובות".

על ההופעה של כספי אמר: "אתם מכירים את כספי יותר טוב ממני וכשהוא חתם אמרתי שאני מאושר שהוא כאן. הוא התאושש מניתוח בברך, הוא עדיין יזדקק לזמן אבל יש לו את האיכות והכישרון וזה היה רק עניין של זמן עד שהוא יספק את הסחורה".

סוף כל סוף שקט. גם שחקני מכבי ת"א וגם במנהלת הליגה ציינו לטובה את האווירה החמה שהייתה בהיכל קבוצת שלמה, ולמעט הקריאות המכוערות לשמעון מזרחי ולרגב פנאן שלמרבה הצער הפכו לעניין שבשגרה, לא נרשמו אירועים חריגים, לא ביציעים וגם לא על המגרש.

במנהלת הביעו תקווה שהדרבי הזה, שהראה שאפשר לספק אווירה חמה מבלי שהיא תחרוג למחוזות האלימות, יכין את הקרקע לשקט גם בדרבים הבאים.