בירושלים חגגו: "אנחנו נהיה קבוצה מפחידה"

עודד קטש התמוגג מלוקט: "אחד השומרים הטובים באירופה"

רועי כהן
רועי כהן  29.09.19 - 06:37
תחילת כתבה

מהבר ישר לאימון. בהפועל ירושלים חגגו עד השעות הקטנות של הלילה את הזכייה בגביע ווינר אחרי משחק מצוין בגמר של אתמול (שבת) נגד מכבי ת"א. השחקנים ואנשי המועדון הגיעו בסיום המשחק למועדון קריוקי בנמל ת"א, ומי שרשם הופעה מפתיעה והגיע לברך את השחקנים הוא לא אחר מאשר הבעלים לשעבר אורי אלון, ששוהה בישראל.

השחקנים אמנם הורשו לחגוג אל תוך הלילה, אבל כבר הבוקר התעוררו לאימון שחרור. בדרך כלל, אחרי משחקים נהוג לתת לשחקנים יום חופש, אבל בשל העובדה שבמהלך החג לא יהיה אולם זמין בירושלים, המאמן עודד קטש החליט לקיים אימון שחרור לפני כניסת ראש השנה.

ה-DNA השתנה. בירושלים יכולים להיות שבעי רצון מלא מעט אספקטים במשחק אתמול: המחצית הראשונה האדירה של ג'יימס פלדין, היציאה של מינדאוגאס קופשאס מההלם במחצית השנייה, והמסירה המבריקה של תמיר בלאט לסולימאן בריימו, לסל שסגר את המשחק.

"זה תמיר", אמרו בירושלים. "זאת הייתה מסירה של פנומן. את מה שיש לו אי אפשר ללמד, והמסירה הזאת מוכיחה את זה". קטש הוסיף על בלאט: "אתה לפעמים יכול לתכנן ולשרטט מהלכים ובסוף זה נופל על אינסטינקט טבעי של שחקן".

אבל מה שניצח לירושלים את המשחק היה ההגנה, ומי שניצח על העסק הזה היה טרנט לוקט. הפורוורד הובא לבירה על הטיקט ההגנתי, ושימו לב להספק שלו במשחקי גביע ווינר: 5 חטיפות ברבע הגמר, 3 בחצי הגמר, ועוד 5 אמש בגמר. לוקט מסמל יותר מכל את השינוי ב-DNA של ירושלים החדשה לעומת זו של העונה הקודמת: קשיחות במקום רכות, הגנה על חשבון אסתטיקה.

קטש התמוגג מהתצוגה של לוקט: "הוא בין שחקני ההגנה הטובים ביבשת ואני לא מגזים". לוקט עצמו אמר: "אני מתגאה בהגנה שלי, ומי שאמר שהטיקט שלי זה ההגנה יודע על מה הוא מדבר. אבל הקרדיט כאן צריך להינתן לכל המערכת, כי הבסיס של הקבוצה זה החבר'ה שהמשיכו מהעונה שעברה, ואני הצטרפתי לדבר טוב שכבר קיים".

"וכל זה בלי שחקן ההגנה של השנה". עמוד התווך של הבסיס שעליו דיבר לוקט הוא ג'יימס פלדין, שאתמול כיכב עם 21 נקודות, 17 מתוכן במחצית הראשונה. "זה המשחק הכי טוב שהשתתפתי בו מאז שאני כאן", אמר. "התפוצצנו כבר מההתחלה והתפוקה שלי נתנה לנו הרבה ביטחון. אנחנו קבוצה שונה, ואל תשכחו שאנחנו חסרים את שחקן ההגנה של השנה (טיישון תומאס - ר.כ), ואנחנו נהיה קבוצה מפחידה כשהוא יחזור. בינתיים, אני נותן את שלי בהגנה, ואנשים אומרים שאני לא שומר אז היום הוכחתי אחרת, וגם תמיר הוכיח אחרת כשהוא נדבק לגופיה של ווילבקין".

עידן זלמנסון אמר: "הייתה אווירה מצוינת. מכבי טובים, אבל הגענו מוכנים. מאמן הכושר רוברטו עושה איתנו עבודה טובה מבחינת חיזוק אלמנטים גופניים שעוזרים לנו בהגנה. הזכייה הזאת ממש פותחת את התיאבון, אנחנו מרגישים מחוברים כאילו אנחנו שנים ביחד".

מי שעוד נדבק מהאוריינטציה ההגנתית הברורה בירושלים הוא נמרוד לוי, שהפגין שיפור עצום בפן הדפנסיבי, עם עבודת רגליים נכונה, גודל טוב והרבה מאד זריקות שהוא הצליח לשנות לשחקני מכבי, ובעיקר לווילבקין. "נמרוד מאד ורסטילי", אמר קטש. "היום הוא הצליח להביא את הסייז שלו לידי ביטוי בהגנה, וככל שהוא יהיה איתנו יותר - הוא ישתפר יותר. אנחנו מאושרים שהוא איתנו".