עודד קטש: "הכוח שלנו הוא במשחק הקבוצתי"

מאמן י-ם אחרי ה-81:93 על נס ציונה: "בראון מרגיש בבית"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.10.19 - 22:43
תחילת כתבה

הפועל ירושלים פתחה את העונה שלה ברגל ימין: האדומים של עודד קטש סימנו הערב (שבת) את ה"וי" הראשון העונה, לאחר שגברו 81:93 על עירוני נס ציונה במחזור הפתיחה של ליגת ווינר בכדורסל. הקבוצה מהבירה נעזרה ב-21 נקודות של ג'ייקובן בראון, כמו גם בלא פחות משישה שחקנים נוספים שסיימו את הערב עם "ספרות כפולות" בנקודות.

מאמן הירושלמים נשמע שבע רצון בסיום: "זה היה ניצחון יפה", אמר קטש. "התגברנו במגרש לא פשוט על קבוצה מאוד מוכשרת. בחצי הראשון לא אהבתי את איך ששיחקנו בקצב שלהם, בחצי השני שלטנו קצת יותר וזה האט אותם. נצטרך ללמוד לשלוט בקצב המשחק".

לגבי העובדה ששבעה שחקנים תרמו כמות נקודות דו ספרתית, ענה קטש: "המשחק הקבוצתי הוא הכוח שלנו. אנחנו לא מכריחים דברים ואנו מגיעים להזדמנויות דרך השטף, זו קבוצת מסירה טובה ובכל יום נתון, מישהו אחר יכול לקלוע". כמו כן, שיבח שחקן ספציפי שבלט הערב: ג'ייקובן בראון. "הוא בא מוכן לעונה", אמר עליו המאמן, "וגם מחויב. בשנה השנייה אתה הרבה פעמים מרגיש שהקבוצה יותר שלך, והוא מרגיש בבית".

בצד השני, נדב זילברשטיין נשמע מאוכזב: "פרט ל-7-8 הדקות הראשונות, לא עשינו עבודה טובה בהגנה. הם הצליחו מאוד בהתקפה, והקרדיט מגיע להם". באשר לעובדה שטל דן שיחק מעט יחסית, הפנה זילברשטיין את המבט לעבר דף הסטטיסטיקה: "ב-6 הדקות האלה היינו במינוס עשר. הוא לא נכנס טוב למשחק. זו עונה ארוכה, ואנחנו יודעים מה הוא יכול לתת. אחרי העונה שעברה שהיתה מצוינת, הוא יהיה מטרה להרבה קבוצות, והוא יצטרך להתמודד עם זה".

כמו כן, הוא התייחס גם למשחקו של קורי פיש: "אין ספק שמדובר באחד העוגנים שלנו, והוא היה חסר. הוא התחיל טוב, אבל איבד ריכוז, קיבל החלטות לא טובות". עם הפנים קדימה אמר זילברשטיין: "אם אנחנו רוצים להיות טובים בליגה הזאת, נצטרך לדעת איך לשחק מול קבוצות קשוחות וכשרוניות כאלה. נלמד ונגדל מזה".