שוכמן: "קיבלנו פה שיעור טוב להמשך"

אכזבה בהפועל אחרי חולון: "אי אפשר לקחת שום דבר חיובי"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  06.10.19 - 07:46
תחילת כתבה

לא כך קיוותה הפועל תל אביב לפתוח את עונת 2019/20. אמנם היו דקות לא רעות במחצית הראשונה אתמול (שבת) בחולון, אבל אחרי ההפסקה הקבוצה קרסה ונכנעה 89:75 להפועל חולון במשחק פתיחת העונה. "אנחנו רוצים להאמין שאנחנו קבוצה הרבה יותר טובה ממה שהראנו בחצי השני", אמרו במועדון.

עיקר האכזבה בהפועל היתה לאו דווקא מהיכולת, כי אם מהרוח - שפשוט לא היתה קיימת במחצית השניה. "לא אהבתי את הלחימה והאנרגיות שלנו, ככה אנחנו לא יכולים להיראות", אמר אריאל בית הלחמי. "ויתרנו מוקדם מדי, לא נלחמנו כקבוצה וזה משהו שנצטרך לתת עליו את הדעת".

חואקין שוכמן, שערך בכורה פושרת בליגה עם 5 נקודות, הוסיף: "נקלענו לסיטואציה שלא הצלחנו למצוא את טיפת הדלק כדי להפוך את המשחק, וזה משהו שלא מתקבל על הדעת. לא הוצאנו לפועל את תכנית המשחק שלנו, כמו ללחוץ על יוגב אוחיון שהוא הרכז היחידי שלהם, והם כפו את הסגנון שלהם יותר על המשחק".

הפועל, כידוע, כבר הספיקה להחליף זר אחד עוד לפני פתיחת העונה (מארק ליונס במקום רודני פרוויס שיקבל הודעת שחרור), אך נכון לעכשיו אין עדיין שביעות רצון מהסגל, במיוחד מהקו האחורי. עוד לפני ששוחרר פרוויס, בהפועל שקלו להחליף גם את מלקולם גריפין, אלא שהוא גילה שיפור נגד מכבי אשדוד בגביע ווינר ונשאר. אתמול הוא סיים עם 10 נקודות אמנם, אבל עם 0 אסיסטים, מה שאיכזב מאוד את אנשי הפועל, שמצפים ליותר מאחד משני הגארדים המובילים שלהם.

בשבוע הבא, ממתין להפועל משחק קשה לא פחות, מול הפועל ירושלים בבית. עד אז, בהפועל יקוו שמארק ליונס (8 נקודות, 2 מ-8 לשלוש ו-6 איבודים) יתחבר קצת יותר, והקבוצה תפגין רוח לחימה חזקה בהרבה. "ההפסד הזה היה שיעור טוב להמשך", סיכם שוכמן. "יש לנו הרבה מה ללמוד מהמשחק ואני מקווה שכבר בשבוע הבא זה ייראה אחרת".

בית הלחמי, שיחפש ניצחון בכורה בליגה בקבוצתו החדשה, נשאל במסיבת העיתונאים, האם למרות ההפסד, יש אלמנט חיובי כלשהו שהוא יכול לקחת להמשך. לאחר מחשבה של מספר שניות, הוא ענה בפשטות: "לא". לאחר שעברו עוד מספר שניות, הוסיף: "אני באמת לא יכול לקחת שום דבר חיובי. לא אדבר בקלישאות. יש לנו עכשיו את כל השבוע לעבוד ואנחנו נהיה חייבים להיראות אחרת".