"ארץ אוכלת יושביה": המאבק של הקבוצות

משרד הספורט לא העביר כספים על כיסוי הוצאות אבטחה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  07.10.19 - 11:25

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

הגופים הממשלתיים ממשיכים להפנות עורף קבוצות הכדורסל - וממשיכים לא לעמוד בהתחייבויות הכספיות - בדיוק כפי שקרה גם בעונה שעברה. יש לציין כי בין משרד הספורט לקבוצות ישנו הסכם, בו קיימת התחייבות להחזיר לקבוצות כספים כדי לעזור בכיסוי הוצאות האבטחה למשחק, שמגיעים למיליוני שקלים. אלא שהכספים פשוט לא מגיעים לידיים של הקבוצות.

הפעם, משרד הספורט אמור היה להעביר לקבוצות ליגת העל חצי מיליון ש"ח עבור הרבעון הנוכחי - והכספים לא הועברו. הדבר מתווסף למיליון שקלים (לכל הקבוצות בסך הכל) עבור החזר כספי אבטחה מעונה קודמת, שגם כן טרם הגיעו.

מדובר בפגיעה קשה בקבוצות, במיוחד לאלו שמושכות יותר קהל, עבור חלקן כסף משמעותי מאוד, וכעת ראשי המועדונים צריכים להכניס את היד לכיס ולפגוע בתזרים השוטף. "זו בושה וחרפה", אמר לאתר ערוץ הספורט אחד מראשי הקבוצות בליגה. "מדובר בתשלומים כספיים לקבוצות מגופים שהתחייבו לכך תחת הכותרת של "הבטחות שילטוניות". אבל הן אינן מקוימות וגורמות נזק עצום - איזו דוגמא שילטונית זו?".

בכיר אחר, בקבוצה נוספת בליגה, הוסיף: "זה מרגיש כמו ארץ אוכלת יושביה. איפה נשמע דבר כזה - שגופים ממשלתיים לא עומדים בהתחייבויותיהם? אם זה היה הפוך, האם ניתן לפתור את אזרחי המדינה מתשלום לדוגמה למוסד לביטוח לאומיאו או למס הכנסה"?.

כאמור, זו לא הפעם הראשונה שבה משרד הספורט ו/או הגופים הכפופים אליו לא מעבירים כספים בזמן. גם במהלך העונה שעברה היה עיכוב בתשלום של אותם כספים, כאשר בסופו של דבר שולמו בחלקם, עבור החלק הראשון של העונה בלבד.