גם בהיכל לא ישחקו: מכבי ת"א - ב"ש נדחה

המצב הבטחוני הכריע. המשחק של נס ציונה ביורופקאפ הועבר לחמישי

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  12.11.19 - 12:31
תחילת כתבה

המצב הבטחוני הלא פשוט נותן את אותותיו גם בכדורסל הישראלי, עם תוצאות ראשונות. הערב (שלישי) מכבי תל אביב הייתה אמורה לפגוש את הפועל באר שבע במשחק ליגה מהמחזור השביעי בהיכל מנורה, אולם המנהלת הודיעה כי ההתמודדות נדחתה ל-20 בינואר.

המנהלת פעלה רבות על מנת לקיים את ההתמודדות כסדרה, כאשר גם קיום משחק ללא קהל והעברת המשחק לאולם חלופי מחוץ לגוש דן - רוממה שבחיפה - עמדו על הפרק. המטרה הייתה לשדר עסקים כרגיל ולמנוע את דחיית משחקי הישראליות באירופה, אבל בסופו של דבר, משטרת ישראל ופיקוד העורף אסרו על קיומה בהיכל מנורה ומכבי ת"א וב"ש סרבו להעתקת המשחק לאולם אחר.

מלבד זאת, פיב״א הודיעה שהמשחק בין עירוני נס ציונה לקאפפנברג במסגרת היורופקאפ, שהיה אמור להתקיים ברביעי, נדחה ב-24 שעות ויתקיים ביום חמישי. הקבוצה האוסטרית, בתיאום עם פיב"א ואיגוד הכדורסל האוסטרי, הודיעה כי לא תגיע לישראל היום והיא תצטרך להגיע מחר, בכפוף להתרחשויות והמצב הפוליטי.
שופטי המשחק מסרביה, אזרבייג'ן ורומניה נמצאים כבר בארץ.

יש לציין שזו הפעם הראשונה שפיב"א דוחה משחק כדורסל מאז צוק איתן, אז משחקיה של נבחרת באליפות אירופה העוברו לקפריסין, כאשר המשחקים נגד מונטנגרו והולנד הועברו נערכו בניקוסיה, והמשחק מול בולגריה התקיים בלרנקה.

קבוצתו של נדב זילברשטיין היא לא היחידה שאמורה לארח מחר יריבה אירופית, כשגם הפועל חולון אמורה לפגוש את מנרסה (ליגת האלופות), ובקבוצה בוחנים אפשרות להעביר את המשחק לירושלים. בכל אופן, הספרדים כבר נחתו בישראל ומתאמנים, וכרגע אין שינוי לגבי קיום המשחק.  בנוסף, מכבי ראשון לציון אמורה לארח את בולוניה (יורוקאפ), כאשר האיטלקים כבר במטוס בדרך לישראל.

במקביל, בליגה הלאומית, המשחקים בין אליצור אשקלון להפועל רמת גן/גבעתיים, ובין מכבי הוד השרון להפועל חבל מודיעין, נדחו על ידי איגוד הכדורסל לשבת הקרובה (20:00). עם זאת, המשחק בין אליצור נתניה לא.ס. רמת השרון יתקיים במתוכנן. בכל מקרה, מתוך 186 המשחקים שהיו אמורים להתקיים היום ברחבי הארץ,  מאילת והנגב ועד גוש דן, 136 נדחו בעקבות המצב הבטחוני.

בנוסף, אימון הבוקר של נבחרת הנשים בכדורסל בוטל, בצל המשחק נגד שבדיה שאמור להתקיים בישראל ביום חמישי הקרוב.