עולים לרגל: ה-GM של הקאבס בא לאימון מכבי

קובי אלטמן הגיע לצפות באבדיה וזוסמן ויטוס עם הצהובים למילאנו

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  18.11.19 - 11:11
תחילת כתבה

בזמן שמכבי ת"א נמצאת בכושר הטוב ביותר שלה מזה שנים רבות, בארה"ב עדיין ממשיכים לעסוק ביהלום הצעיר שלה - דני אבדיה. הבוקר (שני), הצהובים זכו לביקור נוסף באימון הקבוצה, הפעם של קובי אלטמן, הג'נרל מנג'ר של קליבלנד קאבלירס, שגם יטוס עם הצהובים למילאנו על מנת לצפות בכישרון הצעיר.

בניגוד לאחרות שהגיעו לבקר, קליבלנד ידועה בקשרים הטובים שלה עם ישראל ולראייה היא מינתה גם את לירון פנאן, בתו של מוני פנאן, לתפקיד מקצועי במועדון. כזכור, בקיץ האחרון קליבלנד בחנה את אופציית יובל זוסמן לקראת הדראפט ואף התרשמה ממנו לטובה, על אף שלא בחרה בו בסופו של יום, מה שאומר שגם זוסמן ייבחן במשחק היורוליג הקרוב.

כידוע, אלטמן הוא לא ה-GM הראשון שמגיע לצפות בשני השחקנים הצעירים של מכבי ת"א. לפני כשבועיים היה זה סם פרסטי, הג'נרל מנג'ר של אוקלהומה סיטי, שהגיע לביקור וצפה באבדיה מככב מול נהריה. עוד קודם לכן הגיעו נציגים מטעם הלייקרס, ברוקלין, אורלנדו ועוד.

אבדיה עצמו ממשיך להיות מסומן כבחירת לוטרי מובטחת לדראפט 2020, כאשר רוב אתרי המוק דראפטים בחרו אותו בין מקומות 5-7. על הפרקט, אבדיה זוכה למרבית ההזדמנויות שלו בזירה המקומית, שם הוא מבלה 22.7 דקות על הפרקט בהם קולע 8.3 נקודות, קוטף 6.7 ריבאונדים ומוסר 1.7 אסיסטים. ביורוליג, דקות המשחק שלו מתקזזות משמעותית עד ל-9.5 דקות למשחק, בהם קולע 2 נקודות בממוצע וקוטף 1.3 ריבאונדים.