"עובדה שי-ם לא התלוננה": סערת ספרופולוס

האשמת היורוליג וההשוואה ללו"ז של וילרבאן. תגובת המנהלת

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  29.11.19 - 11:14
תחילת כתבה

סכסוך חדש נפתח לו בכדורסל הישראלי. אתמול (חמישי) סיפק יאניס ספרופולוס ציטוט בו הוא מלין על לוח הזמנים ועל כך ש"רק בישראל לא תומכים בקבוצות שמשחקות באירופה". הבוקר התקבלה תגובת המנהלת, שלא נשארה חייבת, לדבריו של מאמן מכבי תל אביב.

"בעיתוי לא מפתיע, מכבי תל אביב ויאניס ספרופולוס תוקפים את מנהלת הליגה על כך שהמנהלת לא עוזרת לקבוצות המשחקות באירופה. לא עוזרת? המנהלת תומכת כספית בקבוצות המשחקות באירופה על בסיס ספורטיבי בהקצבה של 2 מיליון ש"ח. המנהלת עושה הכל כדי לעזור בלוח המשחקים לקבוצות המשחקות באירופה ועובדה שלא שמענו מאף קבוצה טענות בנושא, כולל הפועל ירושלים שיאניס כל כך דואג לה".

"בדקנו ומצאנו שבכל אירופה קבוצות משחקות בהפרש של 48 שעות בין משחקי ליגה למשחקים באירופה. אצלנו בליגה זה כמעט ולא קורה. יאניס אולי שכח שבשנים האחרונות יותר מהוכפלו מספר המשחקים של מכבי ת"א ביורוליג, והצעד הזה של היורוליג מקשה על מכבי הרבה יותר מאשר לו"ז הליגה. מה גם שהיורוליג לא מגלה שום הבנה או התחשבות בלוח משחקי מכבי ולא מוכן להזיז שום משחק שנקבע, מה שהמנהלת עושה במידת הצורך כדי לעזור לקבוצות".

"לו יאניס היה בודק בבית, היה מגלה אצל אנשיו את שיתוף הפעולה והרצון הטוב של המנהלת בשיבוץ המשחקים. לו היה בודק, היה מגלה שרק השבוע דרשנו מהאיגוד לצמצם את מועדי משחקי הגביע כדי לעזור בעומס המשחקים של הקבוצות המשחקות באירופה. אם היה בודק, היה מגלה שהמנהלת הזיזה את משחק הליגה בין ירושלים לחולון כדי שלמכבי תל אביב יהיה עוד יום להתכונן למשחק רבע גמר הגביע, מאחר והיורוליג שיבץ את משחקם לפני כן ביום שישי".

"לו יאניס היה בודק, היה מגלה שבכל אירופה קבוצות היורוליג מתלוננות על לו"ז צפוף ופציעות בשל עומס המשחקים שהיורוליג ממשיך להגדיל. לו היה בודק, היה רואה שווילרבאן משחקת השבוע שני משחקים בליגה הצרפתית, משחק ביום א', משחק ליגה נוסף ביום ד', ולאחר פחות מ-48 שעות משחק יורוליג ביום שישי בחוץ מול חימקי".

"לו יאניס היה בודק עם ראשי הפועל ירושלים, עירוני נס ציונה, מכבי ראשון לציון והפועל חולון, היה מגלה שכל בקשותיהן לגבי לוח המשחקים בליגה נענות בחיוב, כמו גם בקשותיה של מכבי תל אביב. וזאת למרות הביקורת שהמנהלת סופגת על פיזור לוח המשחקים. אנו מאחלים למכבי תל אביב ויאניס המשך הצלחה באירופה, מסתבר שהקבוצה יכולה להצליח ביורוליג למרות חוקי הליגה ולוח המשחקים העמוס".

ההשוואה ללו"ז של וילרבאן אכן נכונה, שכן לקבוצה הצרפתית יש בקרוב שלושה משחקים בשישה ימים. באיירן מינכן, לדוגמה, שתגיע בשבוע הבא להיכל, שיחקה במהלך אוקטובר שני משחקים מקומיים לפני משחק היורוליג נגד וילרבאן - בליגה נגד בראונשוויג ובגביע נגד טלקום בון. גם השבוע היא קיימה שני משחקי ליגה (מיטלדויטשר ואולם) לפני המשחק הערב נגד אנאדולו.