יש תגמול: זוסמן חתם על חוזה משודרג במכבי ת"א

פרסום ראשון: הגארד ישתכר 150 אלף דולר לעונה בשנתיים הקרובות, כאשר לצהובים זכות השוואה לכל הצעה שתגיע. אלכס פרז המועמד המוביל לעמדת הרכז, מי המתחרים?

רועי כהן
רועי כהן  08.12.19 - 08:16
תחילת כתבה

פרסום ראשון. אחרי חודשים ארוכים של מגעים ושיחות בין הצדדים, יובל זוסמן חתם על החוזה המשופר שמכבי ת"א הגישה לו, המוערך בכ-300 אלף דולרים נטו לשנתיים הקרובות (כ-150 אלף העונה, ו-150 בעונה הבאה). בכך קיבל זוסמן תנאי שכר טובים משמעותית מהחוזה הקודם שהיה חתום עליו, שהוערך בכ-35 אלף דולרים בעונה.

מה שלא השתנה בחוזה הוא אורכו. בסוף עונת 20/21 זוסמן צפוי להפוך לשחקן חופשי, אך למכבי תהיה זכות השוואה לכל הצעה שתבוא. עם זאת, בנספח החדש ישנו סעיף שיאפשר לזוסמן להשתחרר מהקבוצה גם במקרה שהיא תצליח להשוות את ההצעות.

גורם במכבי הדגיש כי: "ההסכם החדש מעיד על הרצון הטוב שלנו לבוא לקראת יובל. הרי למעשה יכולנו להודיע לו שהוא ממשיך בתנאים הקודמים, אבל הבנו שאנחנו צריכים לתגמל אותו על ההתקדמות והתרומה הגדולה שלו בשנתיים האחרונות. אנחנו למעשה חושפים את עצמנו לסכנה שנאבד אותו בעתיד, אבל אנחנו בטוחים שיובל הוא העתיד של מכבי ת"א ומשוכנעים שגם הוא רואה את עצמו במכבי לשנים רבות קדימה".

זוסמן הצטרף למכבי ת"א כשהיה בן 16. בעונה שעברה הגיעה הפריצה הגדולה, עם דקות משמעותיות ביורוליג ובליגה, רגע אחרי שהוביל את נבחרת העתודה לזכייה באליפות אירופה הראשונה ואף זכה בתואר ה-MVP של הטורניר. בהמשך נרשם זוסמן לדראפט 2019 אך לא נבחר. העונה קולע זוסמן 5.3 נקודות ב-18 דקות בממוצע ביורוליג, ובמשחק האחרון נגד באיירן מינכן רשם יכולת שיא עם 13 נקודות ו-8 ריבאונדים. בליגת העל זוסמן קולע 7.3 נקודות ב-22 דקות.

בתוך כך, במכבי מתכוונים להביא שחקן שיעבה את הסגל בזמן הפציעות של ג'ון דיברתולומיאו ונייט וולטרס, והמועמד המוביל הוא אלכס פרז (26, 1.91), אקס מכבי חיפה שפתח את העונה בז'לגיריס קובנה, אך נחתך מהקבוצה בין היתר מסיבות אישיות. במכבי עוקבים מקרוב גם אחרי טיילר אניס, שבמקור היה אמור להצטרף לצהובים בקיץ ואף הגיע לבדיקות רפואיות, אך המהלך לבסוף לא יצא לפועל. אניס משחק כיום בקבוצת הפיתוח של טורונטו.