"וויליאמס פתר לנו בעיות, הפרחים לחולון"

בית הלחמי, ההתאוששות של הפועל והצפי ממדר. רמי כהן מדבר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.12.19 - 21:22
תחילת כתבה

לאחר שפתחה את העונה בצורה מזעזעת, החליפה שחקנים משמעותיים בסגל, וחזרה למסלול הניצחונות עם שלושה כאלו ברצף, התפנה יו"ר הפועל תל אביב רמי כהן, לספק ראיון מעניין למגרש פתוח. בין היתר דיבר על הכשלון בבניית הקבוצה בקיץ, השינויים בסגל והיציאה לדרך חדשה.

כהן פתח את הראיון בהתייחסות לסגל שפתח את העונה בהפועל: "זיהינו די מהר שיש שחקנים טובים אבל אין יכולת לחבר אותם ליחידה אחת, יחד עם אריאל בית הלחמי, מאמן הקבוצה, הבנו כי יש צורך להחליף שחקנים ולשנות את השיטה שתוכננה בקיץ".

לגבי היכולת הטובה שמציגים האדומים לאחרונה ושלושת הניצחונות הרצופים הוא הוסיף: "נכון להיום אפשר להגיד שעשינו את שלנו ויש סגל טוב, ועכשיו אנחנו עם הפנים קדימה, אמנם בקיץ תכננו קבוצה צעירה, לוחצת, שומרת חזק, בDNA של אריאל, אך בפועל זה לא קרה ועשינו שינויים, זו לא קבוצה קלאסית של אריאל והוא יודע את זה, אבל הוא צריך למצוא את המתכון הנכון והוא מראה שהוא מצליח בנתיים". לאחר מכן, נשאל האם בית הלחמי הציע את פיטוריו מוקדם יותר העונה לאחר ההפסד לראשל"צ וענה כי לא היה דבר כזה.

בנוגע לפרוייקט קבוצת האוהדים והעובדה שהפועל לא זוכה בתארים כבר שנים התוודא: "עובדתית קבוצת האוהדים שלנו לא מצליחה מספיק בפן ההישגי, עוד לא הגענו לשם אבל גם לא נכשלנו כישלון חרוץ, לא וויתרנו על ההישגים, זו שאיפה גדולה שלנו".

היו"ר התייחס לשחקן הכי חם בקבוצה שלו בתקופה האחרונה, שנזרק מחולון בשל בעיית התנהגות והוחתם מיד בהפועל: "החיסרון הכי גדול שלנו היה בגובה וריבאונד, לאטביוס וויליאמס פתר לנו את זה, הפרחים לחולון. ביררנו האם יש לשחקן בעיות משמעת לפני שהחתמנו אותו, וכולם אמרו לנו פה אחד שהוא אדם ראוי, אנחנו שמחים שהבאנו אותו".

כהן התייחס גם לפרשה שמסרבת לשכוח בין רביב לימונד והאדומים: "אם רביב היה סובל כל כך הוא לא היה נשאר אצלנו 6 שנים, הפועל ת"א נתנה לו לא פחות ממה שהוא נתן לה, שחררנו אותו משיקולם מקצועיים, זה קרה ביום הראשון של הקיץ כדי שיהיה לו מספיק זמן למצוא קבוצות ולא ציפינו שיגיב לזה כך, אני לא מצטער על השחרור שלו".

לכהן היו גם תלונות כלפי משטרת ישראל והדרישות הנוקשות שלה: "המשטרה עושה להפועל ת"א עוול, הוצאות השיטור שלנו הן חסרות פרופורציות לעומת מכבי, ים וחולון, זה עולה לנו המון כסף ומקשה עליינו, המערכת הזאת לא בריאה.

לשאלה האם לכשרון הצעיר ים מדר יש מקום ב- NBA, הוא בחר לענות בצורה חד משמעית: "ים מדר יהיה שחקן NBA".