רעידת אדמה בחולון? שלמה אייזיק מתכנן לעזוב בקיץ

הבעלים מאוכזב מהתמיכה המועטה של העירייה, אי ההצלחה לגייס ספונסרים והתנהגות הקהל ועידכן את ראש העיר ברצונותיו. הכוונה: להקים חברת ניהול שתישא בנטל הכלכלי

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  12.12.19 - 14:12
תחילת כתבה

הפועל חולון חווה עד כה עונה עם לא מעט טלטלות, כאשר החיפושים אחר מאמן עדיין נמשכים וטרם נשאו פרי. אלא שבמקביל, ייתכן שטלטלה גדולה, אסטרטגית, תתרחש בקיץ הקרוב: הבעלים שלמה אייזיק מתכנן לעזוב את הקבוצה.

בסביבתו של אייזיק, ששוקל את המהלך כבר תקופה די ארוכה, מספרים שהוא חש תחושת מיצוי ופחות נהנה מבעבר, כאשר הוא מרגיש גם שההשקעה הכלכלית הגדולה מדי שנה לא משתלמת. בשנים האחרונות הוא דיבר על עזיבה יותר מפעם אחת - אבל נשאר בקבוצה בסופו של דבר - אלא שכעת, טוענים בסביבתו כי כוונותיו רציניות. אייזיק עידכן גם את עיריית חולון ברצונותיו, כאשר הוא עצמו מאוכזב ממספר גורמים עיקריים שיביאו אותו, בסבירות גבוהה, לקחת את ההחלטה להיפרד מהקבוצה בקיץ הקרוב.

הראשונה היא עיריית חולון, שלא הצליחה לגייס את קבוצת עזריאלי (שותפת הנדל״ן של העיריה) לטובת הקבוצה, ובאופן כללי לא תומכת מספיק במועדון, לתחושתו של אייזיק. כמו כן, הוא מתוסכל מכך שהקבוצה לא מצליחה לגייס ספונסרים נוספים, בטח כפי שמועדון כמו חולון יכול וצריך לגייס. סיבה נוספת לאכזבה הגדולה של הבעלים היא מכירת המנויים - בעיקר העובדה שלא נרשמה עליה במכירות, למרות ההשתתפות הקבועה באירופה. בסביבת המועדון מעידים כי הוא גם לא אהב את התנהגות האוהדים במספר מקרים בתקופה האחרונה.

עוד מוקדם להעריך לאיזה כיוון תפנה הפועל חולון ביום שאחרי, מה יהיה תקציבה ומי יעמוד בראשה - אם וכאשר - אבל אייזיק עצמו לא רוצה להותיר אחריו שוקת שבורה ומעוניין להקים חברת ניהול למועדון: קבוצת משקיעים שתגיע במקומו ותישא בנטל הכלכלי. יש לציין כי ישנם גם הסכמים חתומים בין חולון לבין מספר שחקנים לעונה הבאה, ביניהם גיא פניני, יוגב אוחיון ושלומי הרוש, בהם חולון תהיה מחויבת לעמוד.

אייזיק, בעלי חברת הביטוח ״יונט״, הצטרף כספונסר ראשי להפועל חולון בשנת 2011 וכעבור שנתיים עמד בראש קבוצת משקיעים שרכשה את המועדון, בין היתר לצד מיקי דורסמן. בקיץ 2016, לאחר סכסוך עם דורסמן, אייזיק נותר כבעלים היחידי. בתקופה זו, זכתה חולון בגביע אחד, סיימה פעם אחת במקום הראשון בליגה בתום העונה הסדירה וגם העפילה פעם אחת לגמר הפיינל פור.