דרישת המשטרה לא השתנתה, הדרבי עדיין בספק

מבקשת 80 שוטרים למפגש בשבת. הפועל: "התנהלות שערורייתית". המועדון פנה לשרים מירי רגב וגלעד ארדן

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  12.12.19 - 14:56
תחילת כתבה

בעוד יומיים אמור להיערך הדרבי התל אביבי הראשון של העונה בליגה, בהיכל קבוצת שלמה, אבל כרגע המחלוקות בין הפועל תל אביב ומנהלת הליגה לצידה לבין משטרת ישראל, טרם יושבו.

כזכור, המנהלת הודיעה באופן מפורש, שאם הדרישה לכמות של 80 שוטרים לא תופחת, המשחק לא יתקיים - משום שהפועל תפסיד כסף. למרות זאת, היום (חמישי) הגיע למשרדי הפועל ת"א מכתב, בו צוינה כמות השוטרים הרצויה לאבטחת המשחק - 80, ללא כל שינוי.

על פי בקשת המשטרה, הפועל תהיה מחויבת לשלם 82,950 ש"ח. לשם השוואה, בשני הדרבים הביתיים הקודמים, בעונה שעברה, הוצבו 65 שוטרים לאבטח את המשחק, שעלו לאדומים 54,525 ש"ח.

ממשטרת ישראל נמסר: "כל אירוע ספורט המוני בישראל מצריך כוחות שיטור למניעה וטיפול באירועי אלימות, לשמירה על הסדר הציבורי ולהכוונה והזרמת התנועה בעת הגעת הקהל ופיזורו. רמת האבטחה הנדרשת לכל אירוע נבחנת בהתאם למכלול שיקולים רחב, ובהם: כמות המשתתפים, אירועי עבר והערכת מצב עדכנית, כשהשיקול המרכזי הוא שמירה על שלום הציבור וביטחונו, הכל בתאום מלא בין מנהלת הכדורסל והמשטרה. כך נעשה גם ביחס למשחק זה, כשכמות השוטרים שנקבעה למשחק הדרבי נבחנה במקצועיות ובכובד ראש ומשקפת את הצורך המבצעי לשם הבטחת קיומו התקין של המשחק".

בהפועל לא מקבלים את הדרישות החדשות, שכן לטענתם, אין כל היגיון בתוספת של כוחות שיטור ואבטחה עבור המשחק בשבת. העובדה שבכל זאת, המשטרה דורשת 80 שוטרים מתכתבת עם הטענה של הפועל, כי הדבר בא בעקבות אירועי דרבי הכדורגל, ולא לאור העובדה שהמשחק בשבת אמור להיות חם יותר מהרגיל.

לצורך העניין, בדרבי בסיבוב השלישי בעונה שעברה, אותו אירחה הפועל, היה הדרבי הסוער עם תקריות דיאנדרה קיין ו"יויו", שתקף את אחד מאנשי הצוות הרפואי של מכבי ת"א ממקום מושבו ביציע - ובו היו 65 שוטרים. בחלוף שבועיים התקיים דרבי הנוסף בהיכל שלמה, הפעם בפלייאוף, שאמור היה להיות גם כן "נפיץ", אבל המשטרה דרשה כמות שוטרים זהה - 65.

"ההתנהלות שלהם שערורייתית", אמרו בהפועל. "הם מקבלים החלטות שרירותיות שלא תואמות את המציאות בשטח, ואנחנו נפגעים. מה שמדהים לא פחות, זה שדרבי תל אביבי בסכנת ביטול, ולא שמענו שום דבר מכיוון שרת הספורט או השר לבטחון פנים".

האדומים בהמשך אף פנו לשרת הספורט מירי רגב והשר לבטחון הפנים גלעד ארדן עם מכתבים רשמיים בהם כתבו: "מכיוון שאין אנו רוצים לפגוע בקהל האוהדים ולהעלות מחירים על מנת לכסות את הוצאות האבטחה, נבקש את התערבותך ועזרתך בפתרון הבעיה".