"אם יש זמן שאפשר לנצח את מכבי, זה עכשיו"

בית הלחמי לקראת הדרבי: "חייבים לנצל את החיסורים שלהם"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  12.12.19 - 18:19
תחילת כתבה

בלי קשר לענייני המשטרה, ביום שבת מתוכנן להתקיים הדרבי התל אביבי הלוהט בליגת העל בכדורסל. עבור ישראלי אחד מדובר בדרבי הראשון בקריירה - אריאל בית הלחמי. המאמן של הפועל תל אביב התראיין היום (חמישי) על תחושותיו לקראת הקרב ועל הסיכויים לסיים עם ניצחון.

ראשית התייחס המאמן על כך שמדובר בדרבי ראשון שלו בליגה: "מאד מרגש כמובן. אנחנו בהחלט מצפים לדרבי הזה. אנחנו מתחילים לאט לאט להתחבר. אם יש זמן שאנחנו יכולים לתפוס את מכבי בצורה שאולי אפשר לקחת את המשחק, אז זה זה. אני לא מסתכל על השבועיים האחרונים, למרות שניצחנו את המשחקים האלה. אחרי פתיחת העונה הרעה שלנו אנחנו לא יכולים לשמוט יותר משחקים, בטח לא כזה משחק. מקווה שנדע להחזיר לקהל ולהנהלה שלנו בדרבי".

בית הלחמי דיבר על השינויים שהסגל שלו חווה: "השחקנים שהיו כאן כבר לא כאן. בצד השני מכבי באים בחוסר רציני, וזה משהו שאנחנו חייבים לנצל. איך מכינים מנטאלית? אני חושב שמי שראה דרבי פעם יכול להבין את העניין ואת גודל המשחק הזה. אבל שוב, אנחנו משחקים מול אחת הקבוצות הטובות באירופה, ועדיין מכבי נמצאת בלו"ז לא פשוט, ואני מקווה שנבוא בשיא שלנו ונשחק טוב כדי לקחת את המשחק".

על ההשתלבות של לטאביוס וויליאמס: "שיחקנו משחק אחד או שניים בלי גבוה וזה לא קל. מה שהוא מביא לנו זה מה שהיינו צריכים, מבחינת נוכחות ושקט בריבאונד. הוא שחקן שיכול לעשות נקודות בצבע. אני חושב שגם ההשתלבות שלו כבן אדם היא מאד חשובה, הוא אדם מאד נעים. זה היה קל. מול שחקני יורוליג? הקו הקדמי של מכבי הוא אחד הטובים באירופה. לא נדע עד שלא נשחק נגדם. בדרבי התשובות".