יש סיכום: הדרבי התל אביבי יתקיים כסדרו

80 שוטרים יאבטחו בהיכל שלמה, הפועל תממן 65 מהם אחרי התערבות משרד הספורט. המשטרה: "ההחלטה על כמות השוטרים נובעת משיקולים מבצעיים"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  13.12.19 - 12:10
תחילת כתבה

לאחר מספר ימים של חוסר ודאות הדרבי התל אביבי ייערך כמתוכנן לאחר שהיום (שישי) סיכמו הפועל תל אביב והמשטרה על כמות השוטרים. האדומים יארחו את הצהובים הבלתי מנוצחים ביום שבת (20:00) במסגרת המחזור העשירי של ליגת העל.

לאחר שהדרישה הראשונית של המשטרה היתה ל-80 שוטרים, הפועל ת"א הגישה ערעור בתיווך משרד הספורט - והמשטרה קיבלה את דרישת הפועל ל-65 שוטרים. כלומר - בהיכל שלמה יהיו מחר 80 שוטרים, אבל הפועל ת״א תשלם רק על 65, בעוד ש-15 השוטרים הנוספים יהיו על חשבון המשטרה.

לכן, כמות השוטרים תשלם עליה מחר בהיכל שלמה תהיה זהה לכמות השוטרים שהיתה בשני הדרבים האחרונים באותו אולם - ולא תגרום להפועל ת״א לסיים את המשחק כשהיא בהפסד כספי.

יש לציין כי מאחורי הקלעים התנהל ביממה האחרונה שיח רצוף בין מנכ״ל משרד התרבות והספורט, מנכ"ל המשרד לבטחון פנים להנהלת הפועל, במטרה למצוא הסדר שיוסכם על הצדדים. אתמול בלילה המשטרה דחתה בהתחלה את העירעור של הפועל, אבל הבוקר, לאחר שיחה נוספת בין הצדדים הושג ההסכם שאיפשר את קיום המשחק.

ממשטרת ישראל נמסר: "כל אירועי ספורט המוני בישראל מצריך נוכחות כוחות שיטור למניעה וטיפול באירועי אלימות, שמירה על הסדר הציבורי ולהכוונה והזרמת התנועה בעת הגעת הקהל ופיזורו. רמת האבטחה הנדרשת לכל אירוע נבחנת בהתאם למכלול שיקולים רחב ובהתאמה, ההחלטה בדבר מספר השוטרים שיופעלו בשכר במשחק הדרבי התל אביבי, שמתוכנן להתקיים במוצ"ש הקרוב, נבחנה ונקבעה עפ"י שיקולים מבצעיים ועל בסיס הערכת מצב מסודרת".

"פניית מנהלת ליגת הכדורסל להפחתת מספר השוטרים נשקלה על ידי משטרת ישראל ונדחתה, בשל הצורך המבצעי האמור. יחד עם זאת, מתוך התחשבות המשטרה בבקשת מנהלת ליגת הכדורסל והבנה למצוקות שהוצגו, הוחלט, לפנים משורת הדין, כי על אף שכמות השוטרים שנקבעה לא תשתנה, חלק קטן מכוח השיטור יופעל בתפקיד ולא בשכר.

"משטרת ישראל רואה לנגד עיניה את שלומו וביטחונו של הציבור בכל אירוע ותפעל בהתאם לשם קיומו התקין של המשחק".